DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Мнение по Personal Jesus .  (Прочетена 4815 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
17 Октомври 2009

Преди малко се замислих върху изказването на Marilyn Manson преди време запитан - Защо е решил да направи кавър на Personal Jesus, той отговаря, че един от ключовите фактори е че текста казва повече от колкото той с всичките свои взети заедно. Та имайки в предвид колко  навътре в разни схеми е Manson и т.н. едва ли е искал да каже, че той почти нищо не казва с текстовете на песните си.

Слушайки си самата песен в момента отговорът "Elvis and Me" някак си не ми вдъхва доверие.
Някой дали е попадал на интересна информация по въпроса?

So High so Far to Fall
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 18 Октомври 2009

Слушайки си самата песен в момента отговорът "Elvis and Me" някак си не ми вдъхва доверие.
Някой дали е попадал на интересна информация по въпроса?

Дали вдъхва доверие или не, но това е единствената отправна точка, която Мартин някога е давал към значението на песента - а именно обожествяването на близък човек, което той е видял в книгата на дъщерята на Елвис. Но не мисля, че и има нещо допълнително или тайнствено, което да се крие зад това...Вече Менсън какво може да е видял е съвсем друга работа, през неговия поглед е малко трудно да се гледа.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #2: 19 Октомври 2009

...Вече Менсън какво може да е видял е съвсем друга работа, през неговия поглед е малко трудно да се гледа.  Усмивка
Да особено, като се има в предвид, че си е махнал няколко ребра и може да мушне главата между краката си..та наистина, много неща могат да се видят. Усмивка

Angels of the Universe
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #3: 20 Октомври 2009

Радвам се, че Marilyn Manson кара Depeche Mode феновете да се замислят за текстовете на Мартин Гор.

Асоциацията с "Elvis and Me" е нещо, което съм чел и виждал като коментар относно Personal Jesus безброй пъти, но така и не си спомням някои от групата да го е коментирал. Поне не съм виждал кадри и не си спомням радио интервюта. Мартин Гор има навика да не разказва за песните си. По-скоро съм сигурен, че му е интересно да види как хората ще ги интерпретират и какво ще им хрумне.

Специално за Personal Jesus се знае повече. Текста на песента е вдъхновен от северно американстата телевизионна култура и религиозните реклами и предавания. По-специално хора, които проповядват по телевизията и "продават" религия по телефона. (FYI, въпросните предавания все още съществуват, но вероятно през 80те са били по-досадни)

<a href="http://www.youtube.com/v/HEt6G4NPYxY&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HEt6G4NPYxY&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a>
Обяснението на текста е към 5тата минута.
Последна редакция: 20 Октомври 2009 от Recoil
cxt
Посветен
*

Профил
Отговори #4: 20 Декември 2009

е тук има интересни припявания. Преводът не е много точен разбира се. А и между другото наскоро разбрах че много голяма част от песните на nirvana са с backwards вокали , което обеснява защо е трудно да се намери смисъл в тестовете им Намигване Най-изпипано обаче е използването на метафори и многозначни думи като в Sounds of the Universe
Последна редакция: 20 Декември 2009 от Deni

So High so Far to Fall
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #5: 20 Декември 2009

е тук има интересни припявания. Преводът не е много точен разбира се. А и между другото наскоро разбрах че много голяма част от песните на nirvana са с backwards вокали , което обеснява защо е трудно да се намери смисъл в тестовете им Намигване

Предполагам и ти си попаднал на интервюто, в което Кобейн признава, че текстовете му нямат смисъл, затова първо ги записва, след това ги просвирва на обратно и след това пак ги записва.

Понеже виждам, че сме на тема "Мнение по Personal Jesus", което явно касае по-скоро Marilyn Manson и Nirvana, нека да добавим и мнение на David Lynch по въпроса. Подобен похват е използван и във видеото на Walking In My Shoes.

Но се чудя защо го коментираме в тази тема, а не във "Впечатления от турнето"
cxt
Посветен
*

Профил
Отговори #6: 20 Декември 2009

Но се чудя защо го коментираме в тази тема, а не във "Впечатления от турнето"
хаха  Намигване ее ами това го написах тук с цел да намекна, че е хубаво да не се гледа винаги повърхностно и типично, когато засягаме текстовете на Martin, а и с това OM, което в момента се забелязва в последния албум, вече си мисля, че така и така depeche от доста време не правят музика за пари, в крайна сметка явно има нещо повече в цялата работа, което ги кара да продължават, но те си го знаят най-добре, а и едва ли такива хора си губят времето с глупости и безсмислици когато не са в студиото или на турне. Както се казва I'm in chains

So High so Far to Fall
Angua
Новороден
Публикации: 5

Профил
Отговори #7: 01 Февруари 2010

ми то целта на Менсън е да скандализира, не да прави смислени неща  Пощурял къде изобщо се реди. Не съм му фен, но знам, че е излязъл от католическо училище. Може и това да му е повлиало   Зъл
За самата песен, мисля, че на Дейв изказването е доста смислено, Аз поне имах подобно виждане за песента още преди да ги слушам сериозно. Това е да издевателстваш над хорското нещастие... Гледам ги същите лицемери и тук. Има една да кажем църква, уж е призната религия, ама за мен точно тези са си жива секта, и там пасторът, който работи само в нея, кара чисто нов Мерцедес. А иначе са много смирени и богобоязливи. Жалко, че са омотали и една приятелка  Тъжен
Ноо от всички тези екзистенциални проблени, поне е излязла една неероятна песен   Готин
DENIS
Новороден
**
Публикации: 3

Профил
Отговори #8: 23 Август 2010

Менсън е луд
Последна редакция: 23 Август 2010 от kirilart
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.