DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [19 НОЕМВРИ 2009] Клипът на "Fragile Tension" е вече онлайн  (Прочетена 10006 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #15: 24 Ноември 2009

аз може и да съм пропуснала, ама бихте ли ми казали, защо Антон вече не работи с/за тях???  Объркан
N:Mode
Гост
Отговори #16: 24 Ноември 2009

Снима филм.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #17: 24 Ноември 2009

относно новите парчета и клиповете им - отдавна не гледам музикални телевизии и ми е интересно доколко новите клипове са се завъртяли по тях.

Аз също не гледам, но все пак съм хващал първите два на няколко пъти. Не знам обаче дали това може да е каквато и да е индикация за каквото и да е, тъй като всичко вече е насочено към YouTube и музикалните канали са загубили огромна част от важността си. "Pussy" на Rammstein надали се е завъртял някъде по телевизията, но това не му пречи да е най-обсъждания клип на годината. Затова и не мисля, че са уместни аналогиите с 2005-2006. От разцъкването през каналите, за да намеря Фокс и Двама мъже и половина, съм забелязал, че музикалните не залагат дори и на актуалното (в широкия смисъл), а само на най-сигурното. Веднъж ми се случи по 4 канала едновременно да дават една и съща песен на Леля Гага. Така че не е мерило, в никакъв случай.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #18: 25 Ноември 2009

Това, че музикалните телевизии не са мерило вече е ясно. Въпросът е, че в повечето случаи клипът остава на заден план. Разбираемо е, че музиката винаги трябва да е на първо място, но лично аз смятам, че музикалните канали избират това, което дават според това как звучи най-вече. Естествено има и изключения като споменатата "Pussy".

В този ред на мисли - моето лично мнение е, че ако Peace не е въртяна достатъчно в ефир, то това е по-скоро заради самата песен. Аналогията с ерата PTA не е уместна, тъй като бизнесът явно доста се промени за тези 4 години. А и като изключим Wrong, останалите сингли от SotU досега са все доста странни избори и спокойно можем да кажем, че нямат достатъчно комерсиален зарад, особено в сравнение със синглите от Playing the Angel. Тук темата малко завива към друг интересен въпрос, но нека не минаваме съвсем офтопик. Най-логичното обяснение за мен е, че маркетинг ходовете през 2005/2006 бяха много силни (като сингли бяха издадени най-комерсиално звучащите парчета, всичко беше рекламирано добре), докато през настоящата SotU кампания всичко е алогично. Песни като Peace, Hole to Feed и Fragile Tension бяха издадени като сингли досега, а нито една от тях не звучи достатъчно масово както примерно Suffer Well или John The Revelator. Toва е и слабата страна на цялата Sounds епоха, според мен. Не може да имаш песни като Miles Away, Perfect, Ghost, In Sympathy и т.н. и да издадеш Peace и Fragile Tension като сингли промотиращи албума. Нищо лично към самите песни - просто не са толкова комерсиални, колкото би трябвало да бъдат песни издадени като сингли.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #19: 25 Ноември 2009

Цитат
Toва е и слабата страна на цялата Sounds епоха, според мен. Не може да имаш песни като Miles Away, Perfect, Ghost, In Sympathy

според мен избора за сингли е възможно най-добрия. леко странно беше, че In Chains не излезе на сингъл, но още не е късно. не смятам, че нито една от горните песни има нужния потенциал да бъде сингъл (мое мнение). просто клиповете бяха претупани или просто слаби(с изключение на wrong-който е доста анти-тв обаче), а и излезлите сингли нямат хитовия потенциал, който имаха тези от PTA
Последна редакция: 25 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #20: 25 Ноември 2009

MAO, за мен излезлите до момента песни като сингли не са подходящи и която и да е от тези, които съм споменал би била доста по-добър вариант. Но това си е мое мнение, естествено. Явно ти имаш различна гледна точка  Усмивка

... излезлите сингли нямат хитовия потенциал, който имаха тези от PTA

Явно за това сме единодушни.
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.