DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Placebo отново в София [13.09.2010]  (Прочетена 5248 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
19 Април 2010

Приятели, очаква ни още един концерт на любима група през тази година. Новината научих преди броени часове:

"Една от най-успешните британски поп и рок банди - Пласибо (Placebo), пристига за концерт в София на 13 септември.

Лондонското трио ще забие в столичния Зимен дворец на спорта, а събитиетое част от световното турне на британците в подкрепа на шестия им студиен албум - „Battle For The Sun”. Организаторите от "Loud Concerts" пускат билетите за шоуто точно в 10 часа днес, 19 април.

Те са откриваеми в мрежата на Ticketstream.bg, Eventim.bg и в Билетен център, НДК, като първите 100 билета ще са с промоционална цена от 40 лв. След изчерпването им ще вървят по 50 лв., а в деня на събитието стават по 60 лв.

Това ще е трета изява на групата у нас след суперуспешните концерти през 2003 и 2007, малко след което, както "MySound.bg" извести, барабанистът Стив Хюит напусна бандата. Последният й албум – „Battle For The Sun”, се появи официално в началото на юни 2009. Това е първият запис с новия дръмър - Стив Форест (Steve Forrest). В продукцията Брайън Молко (Brian Molko) и компания за първи път използват нови инструменти като тромпет и саксофон например.

"Направихме албум за това да избереш живота, за това да избереш да живееш, за това да излезеш от мрака на светло. Не е нужно задължително да обръщаш гръб на мрака, защото той е част от самите нас. По-скоро дискът е за това да останеш откъм слънчевата страна и да си позитивен", коментира фронтменът.

Рокаджиите са на турне в Бразилия, Перу, Колумбия, Португалия, Израел и Германия в момента. Предстоят участия в големите летни музикални фестивали по света. Преди броени дни беше потвърдена хедлайнърската им позиция на сръбския фестивал "EXIT" 2010." 

'Heaven ain't far from where we are '
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 19 Април 2010

Чудесно начало на деня и седмицата, мерси за новината Гери. Определено ще се постарая да не пропусна концерта.
 Одобрение
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #2: 04 Септември 2010

Знам си, че всички са въоръжени до зъби с билети, но не пречи да опитам.  Освободи ми се един билет за концерта, на корична цена 50 лв. Ако някой си го познае, да драсне едно лс.

still my broken wings you choose to mend
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #3: 11 Септември 2010

Снощи на концерта в Солун групата е свирила само 55 минути.  Шок Някои казват, че май Браян е имал проблеми с гласа, а други, че се е подразнил от някакъв фен, който бил пред сцената, който накарал да изгонят. Ето и едно видео от този момент:  http://www.youtube.com/watch?v=BM8UNgFsozM
Днес са в Атина и ако разбера нещо ново ще пиша. Да се надяваме, че ще има концерт в понеделник в София и ще продължи повече от 55 минути!
Последна редакция: 11 Септември 2010 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #4: 11 Септември 2010

Доколкото си спомням този номер е запазена марка на Брайън. Обаче ми се струва непрофесионално да оставиш публиката, която пее заедно с теб и да се прибереш, защото някой ти е светнал със светкавица или не ти е симпатичен. А ако е било свързано с гласа му, дано се възстанови бързо и в понеделник да е добре.
Остава да се надяваме в Зимния дворец никой да не го дразни  Усмивка

The more I look   The more I see   The more I feel
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #5: 11 Септември 2010

Като го слушам на клипчетата от снощния концерт гласът му си звучи добре, но понеже си е странна птица май причината е, че се е подразнил от нещо, което са направили феновете, което е непрофесионално. Не трябва да е толкова чувствителен.  Усмивка Надявам се в понеделник да няма такива инциденти!

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 11 Септември 2010

Аз също се надявам всичко да е наред за концерта в София - за мен това ще е първи концерт на Placebo. Не вярвам обаче българската публика да подразни Браян, по-скоро ще го очарова Намигване
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #7: 11 Септември 2010

Не са имали  encore и затова са пяли около час.  Замеряли са го с нещо и после докато са прибирали сцената са замеряли и роудитата. Явно в Гърция така се държиш с групите, които харесваш, ако си спомняте замеряха и сцената на Depeche...Браян е на настроения от това което знаем за него, но НЕ е непрофесионалист.

До понеделник, а на онези на които им предстои пътуване до София - лек път.

п.с. Кире, най-лошия момент си избрал да ги видиш  за първи път. Сега ще се притеснявам дали ще ти хареса ; ) не се бъзикам.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 12 Септември 2010

Аз така съм подгрял с Пласибо в последните седмици, че и 1 час да ми пеят, пак ще се накефя. Прогнозата ми е, че вероятно концерта ще започне хладно, но после публиката ще оправи настроението на Браян.
Ще се видим утре в София Одобрение
Последна редакция: 12 Септември 2010 от kirilart
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #9: 14 Септември 2010

Леле  Пощурял снощи концерта беше маниекален.
По-добра група не бях гледала лайф, освен Депеш  Намигване
Изпълниха много парчèта от новия албум, което много ме изкефи.
Браян плувна в пот, а Стефан флиртуваше непрекъснато с публиката.
Имаше и:'"You are the best audience ever'" или нещо подобно Усмивка)))))), но да цялата зала избухна направо и те не можеха да повярват. Усмивка))
Хареса ми и как всяко парчè се свиреше с различна китара Намигване) дори се появи и синя подобна като на Мартин, имаше го и онзи странен инструмент, който издава космиччèски звуци, който пак сме го гледали в док. на Депеш, явно са популярни  Плезене
Изобщо Пласебо бяха много на ниво. Доволен

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #10: 14 Септември 2010

http://www.youtube.com/user/gahanizedtodeath?feature=mhum ето това каза (видеото ми се развали по някаква причина, но се чува). Няма да коментирам, защото съм пристрастна и критична едновременно. Само ще кажа , че доста рядко излизат  след концерт, ако не са си в Лондон, демек - одобриха ни : D Ако някой е бил в "Строежа" докато Стеф беше там, моля да разкаже.

p.s. само да кажа за Солун. Един от хората отговарящ за звука се е наложило да търси лекарска помощ след като са го уцелили с бутилка вода по главата, а когато тур-бусовете са тръгвали  са ги замеряли с тухли о_х на единия покрива е хлътнал на няколко места, не питах на кой точно на роудитата или на групата и как са нацелили покрива , но то и няма значение : (
Последна редакция: 14 Септември 2010 от Danna
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 14 Септември 2010

Концерта покри напълно очакванията ми и съм много доволен. Признанието към публиката беше трогателен жест, особено след като научих, че са много, много пестеливи на похвали. За първи път въобще бях на седящи места на концерт, но исках да изгледам първото си шоу на Пласибо без негативни емоции. Ето и няколко кадъра, които направих снощи Усмивка

* Placebo 01web.jpg (99.2 KB, 405x304 - видяно 387 пъти.)

* Placebo 02web.jpg (85.74 KB, 405x297 - видяно 387 пъти.)

* Placebo 03web.jpg (102.51 KB, 405x304 - видяно 387 пъти.)
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #12: 14 Септември 2010

Снимки и драматични слова от мен - тук. Колкото до Строежа - Стефчо (след разписването на 'Meds' и ръкостискането вече ми е близък човек) беше там за по едно, другите (Стив, Ник, Бил, Фиона) останаха до по-късно. И беше много приятно да ги видиш толкова щастливи и постоянно усмихнати, разпалено говорейки си един на друг - когато става въпрос за подобни ненормално дълги турнета, често всичко е въпрос на стриктен график и 'работа', докато очевидно при тях са се запазили приятелските връзки по някакъв естествен начин. Забавен момент беше когато The Bitter End започна и Бил Лойд засвири във въздуха  Усмивка Никога не съм се замислял особено, но все пак е хубаво, че това, което се дава на публиката като представа за настроенията и атмосферата в групата е, твърде възможно, истина.

Впрочем, едноименният албум на Love Amongst Ruin, новата група на бившия барабанист Стив Хюит, излиза тази седмица. Интересно е, че той е тръгнал по пътя на Дейв Грол, ставайки вокалист и китарист в новата си формация  Усмивка Сред влиянията пък са посочени Depeche Mode, The Cure, New Order... http://www.myspace.com/loveamongstruin

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #13: 15 Септември 2010

Контерът беше Номер 1 от всички, които посетих през тази година. Като емоция, като заряд и енергия, звучаха доста хард, дори и в по-баладичните песни.
Може би в началото дистанцията "публика - група" я имаше, но в един момент видях щастливата усмивка на Браян и нещата се промениха. А може и да си въобразявам, но така ми се иска да вярвам. Изглежда съм изтървала признанието за 'най-добрата публика", но определено публиката беше страхотна, лично за себе си мога да кажа, че дадох всичко от себе си Усмивка Само ми се стори обидно малко количеството хора, залата не се напълни, а далеч не е от големите. Най-лошото беше, че концертът свърши твърде бързо Тъжен Свириха точно 1час и 20 минути, което е твърде малко за зажаднялата ми душа! Не съм срванявала точно, но мисля, че сетлиста беше по-кратък.
Накратко - максимум изживяване, страхотен концерт!

I'm the next act waiting in the wings
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #14: 19 Септември 2010

За този концерт специално се маскирах като тийнейджърски придружител, да не ми се налага да се катеря по трибуните или да заема скромна позиция нейде отзад. Не щеш ли, в 7 часа още се намираха местенца на оградата.  Може и сетлистът да е бил кратък, но ако беше по-дълъг, сигурно щях да се задуша - забравяйки да дишам.  Като изключим Депеш, нямам друг случай на придобиване на такъв секси тембър в края на концерта.  По едно време си мислех, че очите ми ще изпаднат от орбитите да следя реакциите на всеки от групата.  Meds е почти безспорния ми любимец и това обяснява щастливата ми лудост в заключителната част от сет-листа.  Като high point обаче ще запомня Teenage Angst, която беше в лудешки нов аранжимент и имах чувството, че сцената ще се разхвърчи всеки момент.  Тук вниманието ми беше посветено на Стив Форест, който изглеждаше заразително щастлив.  Със сигурност беснях повече от тийнеджърката, но пък си отгледах нов див Placebo фен, който до неотдавна беше само casual  Усмивка 

still my broken wings you choose to mend
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.