DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: 29 МАЙ - Пловдив, Петното - DJ Shunt / DJ julianep / DJ N:Mode  (Прочетена 9010 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
27 Май 2010

През последните няколко години сайта на DM.org се превърна в едно от местата, на което се подвизават хора с тоста синтезиран и специфичен музикален вкус. А именно богата музикална култура и влечение към откриване на нова музика, която иначе е трудно достъпна и сериозно пренебрегната от местните медии. Радвам се, че съм бил (и все още съм, де) част от това развитие и че има организатори, които не пропускат да споменат за предстоящите си събития във форума на сайта.

Преди малко повече от 4 години имах щастието да се запозная с Юли на първото официално парти на сайта, на което и двамата работихме. В последствие създадохме тандем, който е бил отговорен за настроението на не едно и две партита. Парти без него в България е напълно немислимо. Мога само да се радвам, че той ще е с нас зад пулта тази събота.

N:Mode пък е един от малкото хора, които на моменти могат да те ядосат с не много обмислен коментар, но за сметка на това могат да свършат значително по-качествена работа от доста голяма част от диджеите, които ми идват на ум. За последните няколко години освен невероятен ентусиазъм, успя да наблегне в/у собствен стил и подобряване на техниката си. Включването му в състава определено допринася за разнообразието на вечерта.

Вероятно някой може да си зададе въпроса защо точно Петното. Отговорът е леко сантиментален за мен лично. Едно 19 годишно момче тръгна от там, в един от най-забитите дни - понеделник, преди малко повече от 6 години. Опит, който определям като безценен. И макар и момчето да има невероятно много късмет, едно от най-сериозните му качества е, че не проваля шансовете, които се откриват пред него.

Събитието няма име, защото името е едно от нещата, които биха ни ограничили. Моето лично виждане е, че диджеят е човек, който забавлява дадена аудитория и е негова работа да създаде настроение. Когато се обявяват теми и стилове - събитието става по-атрактивно за по-широк кръг, но винаги има разминаване между темата на събитието и моментно настроение. Диджеите предпочитат да не излизат от рамките на партито и това понякога рефлектира в/у качеството и настроението.

Предвидливо сме се застраховали и сме отворили вратите пред себе си за пълна импровизация в зависимост от рекацията на хората, които са в заведението. И все пак, ако се чудите какво може да чуете или кои са хората зад пулта...

DJ Shunt / DJ julianep / DJ N:Mode

Ако търсите по-формална и официална информация, както и част от гост листа, може да погледнете информация за събитието в:
Facebook | last.fm | Myspace

Последна редакция: 11 Февруари 2011 от The Fein
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #1: 31 Май 2010

Благодаря на диджеите за доброто парти и "пълната импровизация", интересно се получи. Както написах и във фейсбук - огромно благодаря, лично от мен, за голямата доза De/Vision и Depeche Mode. Усмивка
Радвам се, че толкова много хора от форума успяха да дойдат, да се видим и да се повеселим заедно. И дано с Миро да не се видим отново чак след 2-3 години.  Намигване

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #2: 31 Май 2010

А къде остана тая снимка на последните оцелели в четири сутринта? Имам смътен спомен, че присъствам някъде там Усмивка
хубаво парти, наистина. особено за такива като мен, дето по една или друга причина пропуснаха събора (виноват  Тъжен) това ми се отрази чудесно.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #3: 31 Май 2010

Дени, качила съм я във фейсбук. Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #4: 31 Май 2010

Хубаво е, че се организират подобни събития, които събират хората от форума. Радвам се, че се видях със стари приятели, които рядко успявам да видя. По моему на подобни партита си заслужава да се присъства главно заради това, както разбира се и заради музиката.

Относно музиката – в по-ранните часове на партито чух доста любими песни на Eurythmics, Клас, Depeche Mode и др. Нататък нещата станаха доста различни, понеже дългият сет на един от диджеите нещо не ми се понрави и реших да си тръгна малко по-рано отколкото съм планувал. Нормално е понякога да се случват подобни неща, но лошото бе, че извън заведението видях доста хора, които чакаха въпросният сет най-сетне да приключи.  Жалко, че от музикална гледна точка впечатленията ми остават такива, но съм убеден , че по-късно всичко е било на ниво и хората са се забавлявали по най-добрия начин.
Още веднъж – поздрави на всички, с които се видях! Надявам се подобни партита, а дай Боже и концерти, да ни събират все по-често! Усмивка
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #5: 01 Юни 2010

понеже дългият сет на един от диджеите нещо не ми се понрави и реших да си тръгна малко по-рано отколкото съм планувал.
Поздрави на всички,които издържаха т.нар. сет:)

freelove for everyone
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #6: 01 Юни 2010

Привет! Не си водех записки, както правя обикновено, затова не мога да публикувам точните си сетове. Все пак, за архива, ето повечето банди, които звучаха, докато бях зад пулта:

Liquid Divine, HURTS, Wolfsheim, Edge Of Dawn, The Dust Of Basement, Essexx, Patenbrigade: Wolff, LFO, Nine Inch Nails, The Azoic, Seabound, De/Vision, Depeche Mode, David Bowie, Sweet, Einstürzende Neubauten, Blondie, The Cure, Faith No More, Psyche, The Sisters Of Mercy, Тангра (за последните две не съм съвсем сигурен, може и да са звучали само в главата ми) и вероятно още 3-4, които ми се губят Ангелче
LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #7: 01 Юни 2010

И поздрав с APTIUT на Jacques Lu Cont за всички, които издържаха пиянската версия на IYR в Бургас миналата година, щом така ще си говорим. Усмивка Светът не се върти около предпочитанията на някои хора, партитата не се правят специално за теб или за мен, за да се съобразяват с личните мои или твои пристрастия, имаш право да харесваш и да не харесваш какво звучи, имаш право да разбираш от ремикси и да не разбираш, имаш право като не ти харесва нещо да си тръгнеш, вместо да разваляш кефа на останалите с кисели физиономии и имаш право да се смяташ за центъра на Вселената, но това не те слага там в крайна сметка. Усмивка

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 01 Юни 2010

Цитат
The Sisters Of Mercy, Тангра (за последните две не съм съвсем сигурен, може и да са звучали само в главата ми) и вероятно още 3-4, които ми се губят

Звучаха и то много яко. Благодарности за HURTS и Liquid Divine, които не очаквах да чуя. Като цяло партито ми хареса много и то точно по причина, че всеки си пускаше музика, която харесва или с която иска да експериментира. Точно както беше обявено предварително. Изненадах се приятно от смелия завой на Миро с Metalica и от техниката му на смесване, която се е подобрила още. Жалко, че няма как по-често да го слушаме на живо в България. Колкото до зараждащия се спор, не мога да кажа, че съм привърженик на английската клубно ориентирана форма на представяне, но пък работата беше свършена много грамотно и е вече въпрос на субективно лично предпочитание дали-или. Според мен, ако беше разделен на две части сета щеше да се приеме по-добре от недоволните, разбира се това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. Винаги ще има недоволни от едно или друго, никой не е в състояние да достави пълно щастие на всички.
LiftedHigher
Джуниър
*

Профил
Отговори #9: 01 Юни 2010

Виж с kirilart съм напълно съгласна и много се радвам, че има и хора с такова мнение.
Photographic + Knights of Cydonia  -> hip hip hooray!  Одобрение

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #10: 01 Юни 2010

Привет! Не си водех записки, както правя обикновено, затова не мога да публикувам точните си сетове. Все пак, за архива, ето повечето банди, които звучаха, докато бях зад пулта:

Liquid Divine, HURTS, Wolfsheim, Edge Of Dawn, The Dust Of Basement, Essexx, Patenbrigade: Wolff, LFO, Nine Inch Nails, The Azoic, Seabound, De/Vision, Depeche Mode, David Bowie, Sweet, Einstürzende Neubauten, Blondie, The Cure, Faith No More, Psyche, The Sisters Of Mercy, Тангра (за последните две не съм съвсем сигурен, може и да са звучали само в главата ми) и вероятно още 3-4, които ми се губят Ангелче

Хе-хе,спазил си си обещанието,но аз за жалост си тръгнах към 12,като се върнах вкъщи видях,че съм с близо 39 градуса температура та... нямаше просто как да остана.Иначе беше доста готино пак да я почувствам поне за малко тази атмосфера,като от convention-а в Пловдив,който предхождаше и концерта през 2006-та .Надявам се догодина пак да има такъв.Нали имаше разни слухове за турне през 2011-та Усмивка
  Готино беше да наблюдавам как се кефят DJ-ите на нещата,които пускат,един DJ,според мен трябва винаги да е поне малко егоистичен,съдейки по моя скромен опит ,не можеш никога да угодиш на всички или пък някой идва при теб и те моли за песен на The Cure,пускаш му,но ти се отговаря "ама аз исках еди коя си".Та... момчетата си бяха супер за мен,на Миро му правя едно огромно евала,понеже си личеше,че го направи това парти най-вече от сантименти Усмивка Това беше малко като Митко Бербатов да се върне да играе в ЦСКА,хах. Айде скоро пак (или най-много след 6 месеца).
Хм...сега като се замисля,не ми беше чак толкова зле...трябваше да остана още,по дяволите ! Усмивка
Последна редакция: 01 Юни 2010 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител

Профил
Отговори #11: 02 Юни 2010

Настръхвам от удоволствие когато Вселената, която така или иначе няма център поради своята безконечност, ме прелъстява с толкова много права и никакви задължения.
Усещане за възбуда и срам едновременно. Разкайвам се за поднесения поздрав. Беше проява на лош вкус от моя страна. Простете. Препоръчвам горещо да не се пуши много, понеже тютюнопушенето притъпява усещанията на вкусовите рецептори. Дъвчете дъвки и пийте сок вместо да се напивате. А киселкото върви с ракия. Пиянството е непрепоръчително за някои версии на объркващите абревеатури.
Извършвам незаконна подмяна на "Поздрави на всички,които издържаха т.нар. сет:)" с " Гнусни ругатни и псувни за онези, които не са издържАли или трудно издЪржали някой от сетовете". На засегнатите от подмяната забранявам да коментират в тази тема. Бияч
Последна редакция: 02 Юни 2010 от Пях-сДепеш

freelove for everyone
LiftedHigher
Джуниър
*

Профил
Отговори #12: 02 Юни 2010

Много ми е чудно дали си слагаш тапи в ушите по време на сета на Мартин преди концерт на Депеш, понеже дълбоко се съмнявам да не е електронно ориентиран и освен това, още по-дълбоко се съмнявам да можеш да разпознаеш някой трак от него, за разлика от тия в сета на Николай. Стига с тоя double standard Усмивка
Нищо против алкохола. По-скоро против некадърно изпълнение на IYR след употреба на такъв. Отпадането на задръжките не помага за подобряване на гласовите възможности. Усмивка
Препоръчвам употреба на правописен речник при желание за употребяване на по-дълги думи като "абревИатура" например Намигване

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #13: 02 Юни 2010

Можеш ли да накараш някого да харесва нещо, което всъщност не му е по вкуса?! Не, а и не е нужно. Различни хора - различни вкусове. Мисля, че на това парти имаше за всеки вкус по нещо. Също така това за двойния стандарт е пълна глупост, защото на предишни партита, на които е пускал N:Mode същите тези хора са оставали много доволни.

Всеки има право на мнение, на някои им е харесало, а на други им е дошъл в повече въпросния сет. Чух разни интересни попадения като Свен Вет и ремикса на Льо Конт, но както вече спомена Киро, трябваше да е по-кратък, т.е. разделен на две части или в по-късен часови пояс, защото по едно време зацикли и според мен тогава хората се отегчиха.

Радвам се, че се видях с приятели, беше приятно и чух доста любими парчета. Респект за експеримента с Master Of Puppets! Това беше абсолютната изненада на вечерта.  Усмивка
Последна редакция: 02 Юни 2010 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител

Профил
Отговори #14: 02 Юни 2010

Детенце, държиш се арогантно.На мен не ми пречиш, но си извън темата.

freelove for everyone
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.