DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [23 СЕПТЕМВРИ 2010] Live In Barcelona 20/21.11.09 - съдържание и визия  (Прочетена 31379 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #45: 09 Ноември 2010

Въпроса не е да има 3 бройки няколко дни преди официалната премиера, а в деня, в който е обявено за продажба DVD-то да има за всички достатъчно количество. Така че работата на Анимато не е да се извиняват вежливо, а да заредят навреме и то достатъчно бройки. Дори за група като ДМ би трябвало да има някаква форма на промоция, реклама, но в България се убеждавам за сетен път, че почти никой не си разбира от професията, а е сложен или само защото е познат на някой или по някакво странно стечение на обстоятелствата е попаднал там, без и той самия да знае защо. Как може да представяш група от ранга на Депеш за страната и да говориш, че не по твоя вина, доставките ще се забавят забележете - между седмица и 10 дни!!! По чия вина тогава няма ДВД-та на пазара? Нарочно ще изчакам първото си излизане в чужбина и ще си купя диска оттам, тези хора не заслужават един лев да получат и е крайно време потребителя да научи продавача, че няма всеки път да му се разминава. Затова сме на този хал и монополистите си разиграват коня, както си искат!
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #46: 09 Ноември 2010

Вече се появи DVD то в нета.Ако някой иска  линк да каже.На торент е 16 GB.Може да се чуем и на Skype-violatorpmp.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #47: 09 Ноември 2010

докарваме се дотам, да се радваме когато с нас се държат вежливо по телефона и не ни пращат директно на майната си.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Депешарка
Гратис Любовник
Публикации: 51

Профил
Отговори #48: 09 Ноември 2010

Аз от години си купувам музика само от чужбина,защото съм сигурна,че те плащат авторски права.Тук идея си нямям кой откъде се е сдобил с двд-то или диска и въобще дали си и помисля да плати някакви права.Лошото е че после групите не се съгласяват за концерти тук заради слабите ни продажби ...
Засега упорито отказвам да свалям точно това двд-и откъдето и да е защото искам да му се насладя максимално като го изгледам на оригинален запис.
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #49: 09 Ноември 2010

Леле, Анимато направо сатурация на пазара ще предизвикат с тия бройки, дето са ги вкарали.  От друга страна, аз лично и за секунда не се замислих, автоматично изключих варианта да прибегна до услугите на местните магазини и го поръчах в амазон.  После си дадох сметка, че LIM си го взех от Orange предпремиерно, с тая разлика, че по онова време имахме insider там.  И след като strange affection хвърли бомбата, реших все пак да покръжа из Orange, Сиела и Пингвините.  Два дни кръжах при нулев резултат: момчетата в Orange повдигнаха рамене и ми заявиха, че няма да го продават.  В Сиела също беше тишина, сега вече си обяснявам защо.  Другото ми обяснение датира от времето около издаването на албума, когато дочух един от продавачите в музикалната секция на Сиела да се чуди на глас как ще се отърват от количествата поръчани дискове предвид невзрачните продажби.  Та се затваря кръга от причини и следствия, но все пак няма лошо хората, които с това си изкарват хляба да се понапънат малко повечко. 

still my broken wings you choose to mend
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #50: 10 Ноември 2010

Все още не съм се снабдила с оригиналното DVD. Ще се разходя в идните дни по магазините, макар че не знам дали мотаенето ми ще има ефект при тази ситуация. Както е тръгнало, май най-добре ще е да си го поръчам. Между другото, предното DVD го намерих в магазин на Пайнер, тъй като ми казаха, че там винаги зареждат всичко ново. Продавачката дори не знаеше за какво става въпрос, погледна ме неразбиращо и само измрънка:"Ъъъъ, метълските работи са ей там, в ъгъла..."!

А пък моето пусто нетърпение провокира онази търсеща до изтрещялост моя страна, която от няколко дни ме кара да ровя по всемъзможни и невъзможни сайтове, дебнейки дали някой пък случайно не го е качил това DVD. Най-накрая го намерих в един руски сайт. Има го качено от 06.11. Тез' руснаци имат всичко!

До преди час го гледахме вкъщи с приятеля ми и си припомнихме какво е да си на концерт на Depeche Mode. Аз лично зяпах през цялото време с насълзени очи и топка в стомаха. Толкова далечно ми се струва, все едно никога не съм била пред тяхната сцена. Връхлетяха ме прекрасни спомени от преди една година. Българското знаме ми се мерна пред погледа два-три пъти!  Готин

Предполагам, че отзивите от DVD-то ще са повече от добри. Аз лично съм очарована и все още ме тресе емоцията от видяното, за да бъда достатъчно обективна. За едно съм сигурна - нямам търпение за следващо турне. Може би през 2013...  Очиврът

Приятно гледане на всички!  Усмивка

'Heaven ain't far from where we are '
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #51: 10 Ноември 2010

Не мога да се оттърва от усещането, че DVD-то е снимано с любителски камери...особено в началото когато има брутални цветни аберации, по контура на бялото. После пък липсва рязкост на картината, в някои моменти се вижда, че всъщност си е снимано качествено - китките на Мартин, ръцете на публиката, лед екрана...та се чудя дали не е било инструкция от бандата, да е по-меко видеото. Все пак не са на 30 години вече и може да искат по този начин да загладят следите на времето.
На турнето, имах възможност да ги гледам на различни места - и в зала и на стадион, не мога да кажа в никакъв случай, че е лошо турнето, но можеха да се постараят повече откъм сцена. Това личи много ясно в DVD-то - операторите снимат монитори и прожектори, от нямане за какъв детайл от сценичния декор да се хванат. На практика освен бандата и екрана, друго за снимане няма. Затова и малко натрапчиво като усещане е повтарянето на кадрите с камерата, пързаляна на релса в публиката.
Като цяло съм доволен, но очаквах една идея по-качествен продукт. Това след 1 гледане на видеото.

П.П. Видях няколко познати физиономии в публиката, вярвам след повече гледания ще изплуват и още.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #52: 10 Ноември 2010

Киро,
Избягвам да споделя категорично мнение, защото трябва да го гледам по внимателно, но като ти прочетох поста зяпнах с широко отворена уста. Всичко, което си написал си го помислих и аз. Доволен съм, бих казал че ми харесва повече от предишното, което така и не съм изгледал от-до, но ми се струва, че можеше и да е по-добре. Спор няма има супер кадри и добре е хваната атмосферата, но както всеки път аз очаквам най-доброто на света. По дълго мнение от мен - съвсем скоро.

La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #53: 10 Ноември 2010

Мао, теб пък за сметка на това, те има в перфектно качество как пееш хахаха.
Titi
Господар
*
Публикации: 166

Профил
Отговори #54: 10 Ноември 2010

Аз също разговарях с Анимато в понеделник, жената беше доста любезна по тел. Информацията която събрах от тях е :

- че ще получат доставка на 15.11.10
- DVD се разпространява в книжарница Сиела
- на въпросът ми дали мога да намеря DVD  в Orange например , отговорът беше, че те изобщо не са заявявали бройки, единствено Сиела са заявили и затова само там мога да намеря продукта 

Спрете Земята..... искам да сляза !!! ...... но ще се върна , само да изживея още един концерт на Depeche :-)
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #55: 10 Ноември 2010

За да приключа с темата за Анимато, ще кажа че от името на сайта още преди години са правени постъпки за създаване на онлайн магазин към ДМ.орг, в който да се предлагат продуктите на Анимато на преференциална цена за феновете в България, да се продават оригиналните продукти на ДМ по време на нашите партита. Миро може роман да напише по въпроса, но така или иначе срещнахме само упорит отказ за съвместна работа. Виждам и сега, че продължават да работят със същата апатия на монополист на един скучен и сив пазар, който сами са си създали и никой не е виновен за това, че хората не им поръчват продуктите.
 Полицай
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #56: 10 Ноември 2010

интересното е че кадрите от една песен са смесени от двете дати (поне на някои песни).

от анимато са любезни спор няма и никога не съм ги обвинявал в обратното. просто това, което се случи явно показва, че разчитат на поръчки, а магазините искат да си вържат гащите и поръчват по 2-3 бройки и забавянето се получава от тъпотия, защото тези 2-3 бройки се лапат като топъл хляб и веднага магазините звънят за нови поръчки, а както всички знаем трябва време за да пристигне новата поръчка.

това по никакъв начин не оправдава анимато защото това показва, че по никакъв начин не са предвидили, че това ще се случи или по-скоро не им е пукало. за тях 7-10-20-30 дена явно не са от значение, за мен обаче са.

относно Ориндж - магазина се закрива и разпродават всичко, така че изобщо нови поръчки не се правят, за пингвините казаха... месец докато могат да направят поръчката и още един след това докато пристигне - аз ги питах дали са ненормални, те пък отново учтиво ми отговориха, че това е ситуацията в България.

случващото се ме кара да се питам защо е нужно изобщо да има такива като анимато, като продажбите изобщо не ги греят и както киро каза те сами правят така, че да поощряват сивотата на този тъжен бг пазар.

грозно е че никой от анимато не си направи труда да обясни защо се случва така и защо трябва отново да се чувстваме глупаво, затова че искаме да им оставим парите си.
Последна редакция: 10 Ноември 2010 от MAO BOY

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #57: 10 Ноември 2010

също толкова тъпо звучи и това, което са казали на Тити, че ДВД-то ще се разпространява в книжарница Сиела. Така казано - все едно само там ще го има, а това не е вярно, ще го пуснат по повечето места(колкото и малко да са останали), където се продава музика, просто ще стане след време, защото не са си свършили работата.

на въпроса ми каква е цената на двд-то от анимато казаха, че нямат представа на каква цена са го продавали и ще го продават в Сиела, което значи, че търговеца определя сам цената.

също така според търговския отдел делукс изданието е лимитед едишън, което не е вярно.

най-вероятно, понеже пакета е оскъпен заради повечето дискове, от анимато са си мислели, че цената е висока за България.

La tête dans les nuages
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #58: 10 Ноември 2010

Вече го има и в Замунда с размер 66.22 GB - иха! Усмивка
deiv4o
Гост
Отговори #59: 10 Ноември 2010

Тъкмо го гледах днес и да си призная двдто е просто невероятно снимано:) незнам дали защото бях там но опеделено  е  много по  добро от предното:) па и се жидях пое а 4 места:) WFTN почва и 1 луд се прoтяга от патеката Усмивка Усмивка Усмивка И малкия Валери под краката на Мартин на Jezebel Усмивка
Последна редакция: 10 Ноември 2010 от deiv4o
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.