DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [23 СЕПТЕМВРИ 2010] Live In Barcelona 20/21.11.09 - съдържание и визия  (Прочетена 31378 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #60: 10 Ноември 2010

Аз затова вече не си купувам дискове от България. Едно време исках да си купувам, но пазар нямаше, освен пиратски дискове по сергии, а сега нямам никакво желание, нито излишни пари и нерви да търся оригинални тук.

В Ориндж преди време слагаха двойни надценки и добре че се усетих навреме и спрях да купувам от там. Например ДВД-то от предишното турне го продаваха за около 90 лв., а аз си го взех от Атина само за 43 лв., ремастерите тук бяха по 60 лв., а там 35 лв. Това като пример, иначе от известно време си поръчвам по интернет и дори с доставката ми излиза по-евтино, отколкото да купя диск от тук.

А относно Анимато, не желая да слушам служителите в тази фирма и особено шефката им как обясняват в интервюта, че в България хората не купуват оригинални дискове, а само свалят музика от интернет и затова изпълнителите не идват да свирят тук. Ако си вършеха добре работата и ги интересуваше този пазар нямаше да е така.

Очаквам с нетърпение доставката на ДВД-то от Амазон, преди месец го бях поръчала, общо с доставката платих 47 лв., изненадаха ме приятно, че има някакво намаление от 6 паунда, а аз първоначално помислих, че са ми объркали поръчката и вместо луксозното издание, ще ми пратят обикновеното.
Последна редакция: 10 Ноември 2010 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #61: 10 Ноември 2010

Вече го има и в Замунда с размер 66.22 GB - иха! Усмивка
Усмивка Много ясно в БГ сме само пирати ценители, кой се занимава да тегли файлове по 4-16 ГБ, ако не е блу-рей с DTS саунд за какво ти е  Ухилен , Анимато вече спокойно могат да не се напъват и след три години да го внесат.

"I'm my own worst enemy"
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #62: 10 Ноември 2010

След още две гледания мога да похваля перфектния звук на DVD-то. Просто съвършен баланс на публика и изпълнители. Е Валери е надделял с гласа си на някои места в началото на Waiting for The Night.  Ухилен
Като видео има много ценни моменти, но пък други ценни за феновете са тотално пропиляни с безцелно скитане на камерата в публиката. Наистина е много по-добро от предното, дава тръпката от преживяното. Успях да си настръхна на доволно много места, но има и трески за дялане. Това е риска на прекалено хубавите тийзъри - после очакванията остават малко изиграни.
Направи ми впечатление още нещо - DVDто е снимано на резолюция 720 х 480 точки, което обяснява замазания образ на монитора ми. Реших да си взема вместо делукса, Blue Ray диска и да си реша проблема кардинално.
Усмивка
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #63: 11 Ноември 2010

Явно съм останал недоразбран по отношение на Анимато. Никога няма да ги защитавам. Просто отбелязах, че лично с мен се държаха добре и ми свършиха работа. Факт е, че 3 бройки са ужасно малко. Те ще внесат още, защото от Сиела са изявили желание да продават продукта. Цената на делукс двд изданието е 60лв в Сиела (за толкова си го купих аз), което е съвсем приемливо.

Що се отнася до Orange - този магазин отдавна не попада в моето полезрение. Има нови собственици и на практика всичко ценно изчезна. А и Мая е права - цените там не бяха реални.

В София има магазини, където се предлагат качествени продукти на що-годе нормални цени. Книжарници Сиела са пример за това. Препоръчвам ги - имат най-богатия избор на музикални дискове, а и цените им не са извънземни.

Стига толкова офтопик.

Що се отнася до Live in Barcelona - аз го намирам за много много добро. Все още не съм намерил време да го изгледам 2ри път, но след като му обърна съвсем подобаващо внимание, ще напиша в по-дългичък пост впечатленията си.  Усмивка
July
Гратис Любовник
*
Публикации: 41

Профил
Отговори #64: 11 Ноември 2010

Цената на делукс двд изданието е 60лв в Сиела (за толкова си го купих аз), което е съвсем приемливо.

Би ли споделил, от коя книжарница си го взел? Аз вчера попитах в тази, която се намира в мола на "Стамболийски", но ми казаха, че са имали само две копия, които са свършили и не било ясно кога щели да зареждат пак?! Стори ми се нелепо, като отношение изобщо..
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #65: 12 Ноември 2010

Цената на делукс двд изданието е 60лв в Сиела (за толкова си го купих аз), което е съвсем приемливо.

Би ли споделил, от коя книжарница си го взел? Аз вчера попитах в тази, която се намира в мола на "Стамболийски", но ми казаха, че са имали само две копия, които са свършили и не било ясно кога щели да зареждат пак?! Стори ми се нелепо, като отношение изобщо..

Аз взех тези две копия, за които са ти казали. Не знам кога пак ще имат, но на мен ми казаха, че ще поръчват.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #66: 12 Ноември 2010

ще е забавно дали ще дойдат на 15-ти както уж обещават.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #67: 13 Ноември 2010

Много ми хареса DVD-то. Някак почувствах героите в него още по-близки, може пък заради това на места картината да е леко размазана, за да имаш чувството, че си я правил лично ти с телефона си. През цялото турне не бях забелязала обувките на Марто, а те били от „легендарен” майстор. И колко сладко си влачи крачетата по сцената, не му е приятно да е в центъра на прожекторите.
Съжалявам, че липсват няколко песни, които бяха изпяти на това турне, но в негов друг етап. И добре че са включили поне One Caress във филмчето зад кулисите. А то толкова силно ми въздейства! Мартин е в хотелската си стая и е подчертал само лявото си око с молив, ех, да бях там, да му оправя грима! Припомних си онези дни, в които живеехме със страх какви ли ще са новините около здравето на Дейв, колко дати още ще отменят и много ясно ми изплува онази мисъл, която си повтаряхме с приятели около мен: „ако ще цялото турне да отменят, но той да е добре”. Колко трудно е било за Дейв..., тежко е да излизаш на сцената всяка вечер, а колко ли е тежко ако не си излязъл?
С други думи, пътуването беше вдъхновяващо. Самата аз тези дни не се чувствам в топ форма и имах нужда от тази зареждаща доза.
Иначе за самото DVD, и аз няма да го купя от нашия пазар.

The more I look   The more I see   The more I feel
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #68: 13 Ноември 2010

Ей, как можах да забравя! Познавам лично едно от лицата в DVD-то! Мао, видях те още на In Chains! Верно много добре си излязъл! А видях и БГ знаме в публиката.
Мао, в по-горен пост беше споменал, че филмът е сглобен и от двете вечери. По какво разбра?  Усмивка

The more I look   The more I see   The more I feel
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #69: 13 Ноември 2010

Аз съм доволна! Напоследък сме толкова критични, че забравяме, какво е всъщност усещането да си фен. DVD-то ми върна точно това усещане, което за мен означава, че съм получила това, което исках - онова пълно, безусловно, АБСОЛЮТНО щастие, което изпитвам за час и половина на стадиона или в залата... там сред хиляди други, също толкова щастливи и същевременно емоцията си е толкова лична. Аз даже малко се разстроих, защото заедно с всички прекрасни чувства се върна и усещането от последния концерт в Дюселдорф, че всъщност това е края - виждам ги за последен път. Това усещане се засили още повече, след като гледах бекстейдж филма - за съжаление имам чувството, че  никога няма да е същото и това много ме натъжи... и ако едно DVD успява да ми предизвика тръпки, спомени, радост, тъга и дори сълзи, значи е много добро. Точно от такова DVD имах нужда - изключително емоционално!  Готин

See what I see!
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #70: 13 Ноември 2010

Не издържах.  Амазон се бавят, аз съм си технически кютюк и само с dvd2 успях да сдобия от нета.  В ранния следобяд, като видях двд-то, кротнало се на щанда в сиела, нямаше сила, която да ме спре да си го купя. 
Няма друго тяхно концертно изпълнение, което да съм гледала така хипнотизирано, пряко следствие от нахлулите спомени.  Коя част е снимана в първата вечер и коя във втората, на която бях свидетел, в един момент няма особено значение.  Обувките на Дейв (как иначе да разбера, че имаме обща слабост към скосените каубоуски токове), разфокусираните кадри (хъх, една камара собствено производство си имам, които определено не са творчески инспирирани), разперените ръце и апарати пред лицето ми (тъй съм им привикнала, че ако ги няма, си казвам, алелуя Усмивка), ме върнаха към едно друго щастливо време.  Имам спомени, че chant-a след Dressed In Black бяха по-продължителни и възторжени.  Най-ясният ми спомен е, че щях да си изплюя сърцето, когато долових началото на Sister of Night.  И признавам си, след това турне (и двд), отношението ми към Мартин никога няма да е същото - винаги съм го знаела, но сега съм сигурна, че темерутите не са това, което са.  На WFTN бях толкова захласнато щастлива, че изобщо не съм регистрирала забежката на Дейв, thumbs up, че няма опити за замазване. 

И тук ще отбележа, че сега е времето Q да дадат награда за Courage in the face of adversity ...

бая голямо пиле му е кацнало на рамото

* SoB 2009 361.jpg (1444.29 KB, 2048x1536 - видяно 322 пъти.)
Последна редакция: 13 Ноември 2010 от did

still my broken wings you choose to mend
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #71: 14 Ноември 2010

всеки, който е ходил на концерт от това турне предполагам е забелязал гледайки двд-то, че продукта който получил на концерта на който е ходил е също толкова добър, колкото и на този концерт, който е заснет. това винаги ми е харесвало и това отчасти е и отговора(само отчасти) на въпроса, защо искаме и още и още.

наистина странно е усещането гледайки двд-то и спомняйки си началото на турнето, което сякаш беше оня дян, а също и онова странно парти в бекстейдж и лошите новини, отмяната на концерти, а после и радостта да видя дейв на сцената в лайпциг и чак до самия край на турнето в Дюселдорф. за пореден път си взехме лекарството и натискайки бутона стоп съм много позитивен откъм бъдещето на ДМ и не се съмнявам че ще ни зарадват с нов албум и турне.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #72: 14 Ноември 2010

Барселонското двд е доста по-добро от миналото и има страхотни кадри, като и на мен ми направи впечатление, че звука е съвършен. тъй като все го гледам в късни доби, нямам възможност да го слушам много високо, но съм сигурен, че удоволствието да се слуша високо е огромно.

и аз като всички останах доволен от продукта - целият пакет е доста добър, като много ми хареса бонус филма и репетициите. със сигурност това двд ще го гледам доста пъти. впечатли ме и начина на захващане на 4-те диска в кутията – много напредничав, и елиминира възможността да се счупят захващачите на дисковете, което много ме зарадва.

винаги съм избягвал да бъда критичен към турнетата на дм, защото са ми носели огромно удоволствие и обикновена цяла една година е белязана от емоциите от едно турне, а пък и забележките обикновено са сведени в малко неща и често - непряко свързани с групата.

и аз мисля, че можеше да бъде по-изпипано това двд, но като цяло вселенската ера имаше доста трески за дялане, повече от обикновеното.

без да съм грам технически грамотен, смятам че за да се получи толкова перфектно качество на звука в голяма част от двд-то е орязван звука от публиката тотално, но от друга страна Валери се чува много ясно на WFTN Усмивка. сякаш публиката се чува само когато нарочно са я пуснали да се чува. ако не гледаш картината на доста песни ще ти е трудно да разпознаеш, че е концертен запис.

в голяма степен доминира картината от първата дата, като съдя по хората от предните редове, всички кадри от кетуока обаче, с изключение на Jezebel, която разбира се е от 1-вата дата, са от втората дата.

за съжаление сцената малее дори и в зала и кадъра, с който започват повечето парчета със сцената в далечината е направо ненужен, зашото тя се вижда само като едно светло петно. направи ми впечатление и повтаряемостта на кадри, която на моменти дразни. също така незнайно защо камерите акцентират върху точно определени места от залата, които хич не са чак толкова много. Според мен можеше да има и повече камери – едва ли в залата е имало повече от 6 такива, а знаем че събития се заснемат с по 15-20 камери. Прекалено много ми се видяха и разфокусираните кадри, които отначало обаче ми харесаха, но са прекалили с тях.

явно е, че при заснемането има силен акцент върху гледната точка на публиката, но камерата пада прекалено ниско и тези глави и телефони заемат по 1/3 от екрана и има и други ненужни кадри на това как някой се опитва да фокусира сцената с телефон - дразнят и просто идват прекалено много. в кадрите от камерата от нивото на публиката постоянно се пречкаше или фотоапарат или ръце или глава и дори не може като на концерт да си намериш перфектното местенце където, да не ти препречват гледката. операторът нарочно натрапва тези препятствия за гледката по неразбираеми причини.

почти съм убеден че част от операторите от екипа - до тези 2 концерта не са били гледали концерт на ДМ от турнето – всички знаем че има важни моменти, които не са за изпускане, като примерно представянето на Мартин, в който момент камерата незнайно защо се отплесва на майната си и не само този момент. операторът направи нужното за да ме накара да стана фен на обувките на Дейв бива си ги, а на Мартин пък както каза strangelove били дело на легенда.

за жалост липсва Strangelove, чието видео си беше впечатляващо. Прожекциите на Enjoy the silence и Walking in my shoes са гениални!!! ако можеше и на другите песни прожекциите да бяха дори наполовина толкова добри, щеше да е супер.

според мен обаче най-голямата слабост на ДВД-то е че не е хванало емоцията на публиката по никакъв начин – на Enjoy the silence, NLMDA и Personal Jesus са най-добрите и ефектни масови кадри от публиката и изобщо от ДВД-то., waving hands кадрите са цяло бижу, но тези кадри са отдалече и в тях публиката е едно огромно море. повечето кадри към публиката бяха доста кратки и то в голямата си час снимани зад екрана и дейв или мартин, който кадър спор няма е интересен, но го повториха н-на брой пъти също и стана досаден. пак ще натъртя излишно много гледахме глави, ръце и телефони – можеше да хванат много повече от емоцията на публиката. Барселона винаги се е славила с готина обстановка на концертите на ДМ и операторите не са се справили с това да я покажат.

присъствието на групата на сцената е толкова харизматично, че едва ли на някой, който не е гледал концерт от турнето на живо биха му направили впечатление тези неща и доминираща ще е изцяло положителната емоция от видяното.

все пак ако на някой му е интересно, заслужава си да погледнете двд-то на Килърс, независимо дали харесвате или не музиката им, заснемането му е велико, това е най-висшата лига на концертно двд, оргазъм за окото, магия на операторското майсторство.
Последна редакция: 14 Ноември 2010 от MAO BOY

La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #73: 14 Ноември 2010

Снощи се потопих още веднъж в Барселоната и ще добавя няколко неща  Усмивка

Като много много приятни изненади откроявам:

It's No Good (само я сравнете с ONIP, където звучи толкова скучно и монотонно). Всъщност това е и един от големите символи на турнето за мен. Китарните партии на Мартин, плюс енергията на Дейв и добрите прожекции отзад..  Пощурял

Fly On The Windscreen (няма как да не ми е един от фаворитите)

Home (тази песен вече е легенда и мисля, че съвсем скоро статусът и ще се изравни с този на песни като WIMS и IYR). Великолепен аранжимент - трябва да продължат да я правят акустично, определено! Браво, Питър!

Come Back - винаги съм харесвал епичното и звучене и на живо мисля, че дори се получава по-добре. Ако не беше изключително малоумният текст, опредлено щеше да ми е от любимите парчета като цяло!

Policy Of Truth - продължавам да смятам, че това парче е получило прееекалено много възможности за изява на живо и е крайно време да му бъде даден азаслужена почивка и да отскочи от сет листа. Гледайки DVDто обаче ми прави впечатление, че наистина зарежда зрителя. Хареса ми как е направена.. А и има няколко кадъра, които..

Enjoy The Silence - съвършена! Фантастична е в средата, където определено аранжимента я изпраща в друга орбита, където пък солото на Мартин вече избухва! Много много позитивизъм!

WFTN - Магия, която слава Богу, не е коригирана и грешките са оставени! Наистина, спиращо дъха удоволствие е да слушаш това изпълнение и да виждаш усмивките, енергията, емоцията и дори съвсем искрения смях на Мартин!

Да отбележа също така, че всичките бонус парчета + разбира се Insight (от 2рото DVD) са страхотни!

Ще подчертая Sister Of Night, чието изпълнение е ГОЛЯМО! Мартин беше голямата звезда на това турне, мисля, че той е и звездата на DVDто! Виждаме, че и в момента продължава да работи и да ни радва с продуктивност!
A Sister Of Night е.. чудовище!

Някои от минусите ми се видяха в началото - скучновато е с първите 3 парчета (изключвам Wrong, но на нея мястото и не е там като цяло). In Chains и Hole To Feed (за която така или иначе не мога да кажа нищо позитивно) звучат плоско. На концертите, на които бях това не беше така, защото енергията беше различна, но когато седя в нас, на дивана, тези 2 заснемания не ми предават същата енергия. Същото се отнася и за I Feel You и NLMDA. Да, те са доказани парчета, но този път нещо в тяхното заснемане не ми е съвсем по вкуса.. Светлитините на I Feel You си остават един от големите спомени от всеки един концерт за мен от това турне, въпреки всичко!

Като цяло, това е най-добрият им лайв продукт! Много го харесвам и няма да си остане с две гледания  Ухилен

Убеден съм, че ще има нов албум и турне и още много изненади за нас, феновете!  Намигване
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #74: 14 Ноември 2010

Усмивка зад devotional го слагам. просто devotional е перфектното ДВД. сцена, сетлист, атмосфера, прожекции, артуърк.

светльо, айде бе, стига писа статии за вестници, ами драсни няколко реда по темата.
Последна редакция: 14 Ноември 2010 от MAO BOY

La tête dans les nuages
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.