DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Suede / IAMX в Букурещ  (Прочетена 10141 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #15: 05 Юни 2011

Сега прегледах сетлистите от предните дати на турнето. Наистина Дана е права, не са ни спестили нищо. Объркал съм се, защото за съпоставка взех датите от края на миналата година, когато са пели 20+ песни. Тази година обаче, проверих пеят между 15 и 17 песни, като най-често са точно 16, колкото бяха и вчера.
Дана, спокойно бре човек, няма проблем - важното е, че всички сме щастливи, макар и мокри от дъжда.  Одобрение
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #16: 06 Юни 2011

Много съм развълнувана след концерта на Suede и не мога с думи да опиша емоцията, която все още ме държи и не искам да ме пуска. Малко са концертите, които ме зареждат по този начин, а този го чаках от началото на 90-те и ето че още една мечта ми се сбъдна. По-добре късно отколкото никога!  Пощурял

На мен подгряващите също много ми харесаха, също и DJ. Много добър избор на организаторите. Брет, миличкият, се измъчи с мониторите, не чуваше добре в слушалката и на няколко пъти направи забележка на техниците, но май не можаха да се справят с проблема и въпреки това той като един истински професионалист пя прекрасно. Всички от БГ агитката имахме възможност да се докоснем до него, когато слезе в публиката, но после гадният дъжд май ни завидя и се опита да ни развали купона като веднага ни изми ръцете  Плезене и намокри до кости, но беше весело, поне беше топло.  Ухилен

Много искам да ги видя отново!  Очиврът Ето малко снимчици и от мен...

* IMG_7754.JPG (724.94 KB, 1600x1200 - видяно 492 пъти.)

* IMG_7782.JPG (664.69 KB, 1600x1200 - видяно 412 пъти.)

* IMG_7804.JPG (530.43 KB, 1200x1600 - видяно 414 пъти.)

* IMG_7844.JPG (421.95 KB, 1200x1600 - видяно 414 пъти.)

* IMG_7806.JPG (471.62 KB, 1600x1200 - видяно 424 пъти.)
Последна редакция: 06 Юни 2011 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #17: 06 Юни 2011

Тук е и моят рапорт.

Големи благодарности към Киро и Миряна за организацията за концерта. Една сбъдната мечта, която допреди година и половина беше немислима за когото и да е, и това я прави дори още по-нереална. Колкото и скептични мнения да се срещат за вълната на събирания, все пак в тези случаи разбираш, че тези песни имат защо да продължат живота си.

Между другото, тук може да се слуша дебютния албум на The Mono Jacks - http://themonojacks.bandcamp.com/

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 06 Юни 2011

Сега се сетих да помоля, някой ако има желание да разкаже, как е било на IAMX и Monarchy. Ще ми е интересно да науча подробности.
 Одобрение
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #19: 07 Юни 2011

10 от 10 за цялата вечер, прекарана в близост до Romexpo!

Казвам "в близост", защото организаторите бяха изместили събитието встрани от залата и така реално осигуриха въздух за тълпата (наброяваща може би 3-4 хиляди души). Споменавайки тази бройка искам да отбележа, че бях очуден от нея и в началото си я обяснявах с безплатния вход, хубавото време и т.н. След това се сетих, че събитието се организира от Becks и най-вероятно те са раздали много покани чрез различни игри и томболи. С течение на времето установих, че имаше и много хора, които знаеха защо са там. Част от тях си бяха така да се каже "devoted" - сериозни фенове (по-скоро фенки) има Крис в Румъния.

Сцената беше масивна, с добри декори и чудесно озвучаване. Организаторите бяха осигурили всичко необходимо за една наистина специална вечер. И тя се получи.

Monarchy се качиха на сцената точно в 20:30 и бяха лайв група, състояща се от вокал с китара, басист, барабанист и кийбордист - 4ма общо. Техен лайв (но под формата на DJ сет) вече бях гледал в България преди точно 6 месеца. Тогава беше приятно, с силно подчертани електропоп моменти. Оказа се, че и като лайв банда това е основната им насока. Участието им беше много приятно, с чудесни вокали на живо. Определено спечелиха фенове сред публиката, която като цяло не беше много много запозната с тях. Тук може би е момента да спомена, че техния дебютен албум излиза на 11ти юли - струва си да се прослуша  Намигване

В момента, в който Крис и компания се качиха на сцената (около 21:45), тълпата беше нарастнала още. Декорите, осветлението и най-важното звукът бяха на топ топ ниво! Трябва да отбележа и съвсем подходящите  мултимедийни прожекции, които също спомогнаха за създаването на атмосфера каквато винаги съм си представял, слушайки музиката на IAMX. Такава голяма сцена отива на музиката на Крис. Сетлист не мога да възстановя изцяло, свириха общо час и половина, с биса (той беше 3 парчета). Сценичното поведение и стайлинга на Крис впечатлиха с умерена екстравагантност и солидна доза театралност, но това, което най-много ме впечатли бяха изключителните му лайв вокали. Имаше много енергия и силни емоции, подкрепени от добра сплав от парчета, представящи творчеството на IAMX от първия до последния албум. Разбира се, всеки си има любими парчета и иска да чуе тях -  е, аз не чух някои от тях, но не се оплаквам. Дори напротив - гледах една от любимите си банди в хубава атмосфера (дъжд нас не ни валя, всъщност валя чак след концерта и то за малко) на голяма сцена с хубав звук! Какво повече мога да искам.. Освен скоро да повторя!  Усмивка

IAMX Live: "..the alternative of real world.."!  Одобрение
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #20: 07 Юни 2011

хихи, доживяхме да видим фенове от орг-а да ходят на две различни събития в един ден в друга държава.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 07 Юни 2011

Мерси за разказа Жоро, радвам се, че се е получило толкова добре. Жалко е, че при гладът за събития на Балканите, организаторите решиха да направят двата концерта на една и съща дата, по едно и също време. Важното е, че всички сме доволни от изкараните часове пред сцената.
 Усмивка
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #22: 08 Юни 2011

Останах много приятно изненадан от диджея, който освен музикални познания показа и добра техника на смесване, както и светкавична реакция в случаите, когато нещо се прецака - класна работа, браво.

Диджеят се казва Леонардо - DJ Leo. Вчера се сприятелихме във фейсбук, оказа се, че имаме общ познат. Светът е малък! Наше момче е, както си и пролича от сета му. Видях от снимките му, че е подгрявал концерта на Hurts в Букурещ. Пусна ми покана за клуба - Control Club (pure indie, alternative place), в който пуска като диджей. Ако се случи за някой концерт да отида отново в Букурещ ще посетя и този клуб, който изглежда доста интересен. Видях също, че му харесва и България, защото е бил на доста места тук.  Усмивка

Жоре, и аз благодаря за разказа за другия концерт. Наистина много тъпо се получи, че се застъпиха двете събития, но какво да се прави, няма пълно щастие. Иначе разбрах, че IAMX са били с още един нов китарист на сцената в Букурещ.
Последна редакция: 08 Юни 2011 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 08 Юни 2011

Цитат
Видях от снимките му, че е подгрявал концерта на Hurts в Букурещ.

Мерси за инфото Мая! Това обяснява всичко, защото другото събитие в Румъния, харесало ми откъм подгряване бе концерта на Hurts. Отново чудесен сет бе подбрал тогава, не си го спомням като физиономия, но пък аз съм много лош физиономист.
 Усмивка
Последна редакция: 08 Юни 2011 от kirilart
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.