DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: ДМ на живо в Летърман (11.03.2013)  (Прочетена 5034 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
12 Март 2013

Такааааа, отвори се новата страница от новата книга. Ще напиша кратко ревю с първите ми впечатления без по никакъв начин да се ръководя от реда на песните, които изпълниха. Изслушах цялото шоу три пъти - първият път го гледах, вторият път само слушах, защото гледането ме разсейваше от музиката, а третият път беше микс от двете.

Още преди предаването ми беше нерво и се чувствах точно както на наградите Еко преди миналото турне.

Без колебание на първо слушане мога да кажа, че парчето на Дейв Should Be Higher ми направи най-голямо впечатление и според мен ще е украшение за албума, доста интересна песен и вокалите на Дейв в нея са различни и много добре я изпя. Това парче ме връща към Playing The Angel, а и в него има 2-ро ниво.

Както и си мислех, откриващото парче беше Angel и честно казано на живо сякаш очаквах доста повече и пак ми се стори някак незавършена и ненадградена. От друга страна парчето е агресивно и би трябвало да вкара концерта в правилна посока и дано след нея не следва веднага Heaven, а нещо бързо. Някакси в Angel ми липсва върха на бръснача... не знам как по-добре да го обясня.

Тъй като концертът беше в студиото на шоуто, обстановката логично не беше особено концертна, а и публиката сякаш бяха дошли на кино, което е разбираемо - предполагам, че голяма част от присъстващите са били с покани, а не редови фенове.

По-малко и за всеки от групата: Дейв доста се постара и даже на моменти май повече от необходимото, вокалите му бяха добри, не перфектни... но доста добри. Жалко, че нямаше песен на Мартин (много му отива тази прическа) и много ми харесва да го гледам, по време на всеки концерт си е в някакъв негов си свят, живеейки в песните.

Барабаните на Крис - много добри, виж Питър изглеждаше като случайно попаднал на мероприятието и то веднага след гощавка с кофти храна и евтино вино, познато от бедни студентски години.

Флеч... е Флеч си е Флеч, вие го знаете... след ETS направи доста щадящ кръста поклон към публиката и ми се стори, че когато Дейв го повика да дойде, се отдръпна, но беше само за кратко.

Обратно към останалите песни от новите:
Heaven - разбирам защо са я избрали за пилотен сингъл. Изпълнението на Дейв и начина по който я изпява и емоцията, която влага правят песента още по-хубава. Сещам се за изпълнението на Condemnation от ONIP - много, много силна емоция и страхотно изпята песен.

Soft Touch/Raw Nerve - парчето ще се впише в сет-а добре, перфектно са уцелили дължината му, консумира се бързо и приятно. Слушайки го, неволно се присетих за Route 66.

... и накрая Soothe My Soul - вече обявената за втори сингъл. Е, с нея не се спогодихме никак. Една такава, прекалено поп и като, че ли правена по поръчка за crowd pleaser - сякаш са я скалъпили по правила и песента е изкуствено създадена, а не плод на вдъхновение. Началото ме присети за Personal Jesus.
Ако трябва да я опиша с една дума ще е английска и тя е: uninspiring.

За старите парчета няма много да коментирам. BOAG се завръща след дълга пауза в сет листата и макар и да съм много по-голям фен на Useless, ми хареса. Най-вероятно завършекът на концертите ще е с ETS, точно както завършиха и тук.

За финал ми е трудно да направя някакво генерално обобщение, както и е още доста рано за твърда позиция. Радвам се. че имах възможност да чуя 3 от парчетата на живо преди студийната версия. За мен живото изпълнение до голяма степен е черешката на тортата и удоволствието, което изппитвам от него е по-голямо от студийната версия (или поне така беше до последния албум). Предполагам, че в сетлистата ще влязат минимум още 2 нови парчета, бих заложил на бройката 8 общо и се надявам да са ни запазили някоя голяма приятна изненада, която днес не изпълниха. Големи надежди имам към сцената и визуализациите и с оглед на мащабите на турнето много се надявам този път те да са най-впечатляващи. Мисля, че всички сме единодушни, че от Devotional насам, нито едно турне не се е дори доближило като въздействие от визуализациите и не мисля, че съм пристрастен. Определено, големите стадиони, на които започва турнето имат нужда от сцена и визия, която отговаря на мащаба и по-добра от предишните два стадионни опита.

Ще ми е интересно и Вие да напишете впечатления и по-обстойни, ако може... както едно време го правехте. лайковете във Фейсбук са дори по безмислени от кармуването в този сайт и не ми се губи време в това да чета коментари от по ред и 1/3 за днес, които не казват нищо съществено.
Последна редакция: 12 Март 2013 от Kevy

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 12 Март 2013

Soft Touch / Raw Nerve е фаворитът ми сред новите нови, ще бъде лудост, ако не бъде сингъл на някакъв етап. А вероятният втори Soothe My Soul също страхотно би се вписал в тази роля, а и май най-добре обрисува всичките тези неясни сравнения с блуса - именно защото по-скоро си е за чуване, не за описване.

Според мен е и проява на смелост, че са смесили новите със старите песни в сетлиста, вместо първо да изпеят тези от Delta Machine и след това "музиката за масите".  Усмивка Някак си и показва мнението им, че са създали нещо, което да стои достойно до най-доброто. 

А дано завръщането на Barrel of a Gun да е дълготрайно или поне до 12 май, надали някога е звучала толкова добре на живо.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #2: 12 Март 2013

дам, аз трябва да кажа, че не съм особено впечатлена от нечуваните до сега парчета и фаворит от албума до момента категорично ми остава Angel - смятам, че на стадион ще звучи просто изкъртващо. Не искам да се изказвам категорично за новите парчета, защото се надявам след още няколко слушания да съм по-впечатлена  Намигване

Относно старите парчета... обожавам Barrel of a Gun, но не ми хареса как беше изпълнена - надявам се да бъде добре оттренирана за концертите, защото много ми се иска да я чуя!

Освен това  ми се струва, че някакъв странен мотив се промъква в аранжимента на Walking In My Shoes... не съм убедена, че ме радва  Усмивка

See what I see!
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #3: 12 Март 2013

Цитат
Според мен е и проява на смелост, че са смесили новите със старите песни в сетлиста, вместо първо да изпеят тези от Delta Machine и след това "музиката за масите".  Някак си и показва мнението им, че са създали нещо, което да стои достойно до най-доброто.  
Светльо, с това не съм съгласен, това значи, че на всяко турне те проявяват тази смелост. Разбирам, че формата е малко по различен, но не виждам голяма разлика дали парчетата са 9 или 23, смесването ми се вижда съвсем естествен избор. Проява не смелост според мен щеше да е една от PJ и ЕТS да не присъства в сетлистата.

La tête dans les nuages
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #4: 12 Март 2013

Аз съм очарована от чутото и видяното. Всичко много ми хареса и бих казала, че съм много щастлива от това, което се е получило. Определено двете песни, които най-много ме впечатлиха са Soothe My Soul и Should Be Higher. Просто тези две песни много ме изпълниха с емоции и не знам, някак много дълбоко ме докоснаха. Иначе изпълненията бяха невероятни. Дейв беше фантастичен и бих казала, че се надявам за турнето да бъде в още по-добра форма. За всяка песен може да се напише по много, но аз самата не мога да осъзная още какво се случи. Бих се съгласила с MAO BOY по отношение на Angel и изпълнението й. Така представена на живо беше някак незавършена, освен това в един момент мелодията беше такава, че ми се стори, че компа ми забива. Въпреки, че и тя много ми допада, за мен остана едно малко разочарование от изпълнението й. Иначе изпълнението на Heaven беше разтърсващо. Много ме развълнува и дори ме просълзи. Много добре се е получила на живо. Soft Touch/Raw Nerve също много ми допадна. Много приятно звучене, мелодията през цялото време ми се струваше, че направо си извира и се лее леко като въздуха (на мен ми се струва като една много приятна и наистина, както MAO BOY казва - "консумира се бързо и приятно"). Подкрепям мнението на The Fein, че тази песен трябва в някакъв момент да излезе като сингъл. Просто ще бъде загуба поне според мен.
   Относно това, което чух по отношение старите класически Depeche песни, които бяха в сет листа - много ми харесаха как звучат. Наличието на Barrel Of a Gun мен много ме зарадва и се надявам да попадне и в сета за турнето (и по-специално за София). Много добро звучене, аранжимента ми хареса, а Дейв направо ме унищожи с прекрасните си вокали... На мен ми се стори, че и Walking In My Shoes звучеше доста по-различно. На моменти китарното звучене беше по-силно и по отчетливо. Някак имаше повече мелодия в нея (поне според мен). И разбира се изпълнена по този начин много ме впечатли. Personal Jesus ще я оставя без коментар, просто страхотно изпълнение.
   Как ще изглежда сет листа и колко песни от новият албум ще влязат в него ми е трудно още да определя. Може би от новия албум ще има около 5 песни (като ще има две от тях, които ще ги сменят с други - т.е. получават се 7 песни от новия албум, които ще присъстват в сет листа за цялото турне. Не знам кой 5 ще бъдат предпочетени обаче за европейския лег и кой за американския или въобще как ще ги комбинират), като си мисля, че част от тези които ще избират са:Soothe My Soul, Should Be Higher, Soft Touch/Raw Nerve, Angel и Heaven (логично може би след като ги изпълниха, да са им подготвили аранжиментите вече за турнето и само да пипнат някои детайли). Не мога да се наема да кажа, с коя песен ще откриват, но ако е с Angel се надявам след нея да бъде A Question Of Time или нещо също толкова динамично - например Photographic с аранжимента от ангелското турне. Така може би ще се получи и добра плавност - нова песен и една старичка (и любима).
   От чутото започвам да си мисля, че ме очакват много приятни емоции от албума и от турнето разбира се (по отношение на новите песни). Не бих си позволила да правя прогнози (на база само тези песни), че албумът като цяло ще е уникален, но определено съм много развълнувана, положително настроена, а да не говорим, че любопитството ми се засили много. Надявам се, че наистина продукцията ще е голяма (относно сцената съм си казал мнението в темата за сцената на турнето) и няма да има място за разочарование. Мисля си, че ни очакват все хубави неща (много изненади и само положителни емоции покрай новия албум).

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #5: 12 Март 2013

Лично моето усещане е, че се чувстваха леко неловко на тази сцена... аз принципно мисля, че публиката ги зарежда много сериозно при изпълнение на живо - когато публиката е добра, концертът е велик Усмивка

See what I see!
demode
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #6: 12 Март 2013

а някъде дали може да се чуе/види пак?

Devotee
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #7: 12 Март 2013

Напълно съм съгласна с теб Kevy. Според мен тази обстановка не ги предразполагаше много, много. И въпреки това мисля, че направиха много добро представяне (както споменах и по-горе в поста си, мисля си, че ако формата до турнето им се повишава ще стане велико). Тази театрална обстановка и липса на контакт с публиката не би ми харесала и на мен, ако аз бях на сцената. Ще поживеем и ще видим - остават точно два месеца до концерта в София, по-малко от две седмици до премиерата на албума и по-малко от месец и половина до първото шоу на живо.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #8: 12 Март 2013

да се чуе може тук https://soundcloud.com/#ultra_depeche/sets/depeche-mode-live-on-letterman. моля, нокой от модераторите да сложи праивлната дата на темата, че явно през нощта съм я претупал.

---------------------------------------------
МАО, така датата задоволява ли те? Ухилен

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #9: 12 Март 2013

Хаха, зависи откъде я гледаш датата... но да съгласен съм така да е изписана Усмивка.

La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #10: 12 Март 2013

Разбирам, че формата е малко по различен, но не виждам голяма разлика дали парчетата са 9 или 23, смесването ми се вижда съвсем естествен избор. Проява не смелост според мен щеше да е една от PJ и ЕТS да не присъства в сетлистата.

Абе според мен си има разлика дали са 9 или 23  Усмивка Както и пред каква публика са изпълнени. Винаги можеш пак да влезеш в някакъв конформизъм и да решиш да заложиш само на хитове във втората част, за да не изключат зрителите телевизора.

За позитивите от липсата на двата най-големи хита съм съгласен, уви може би не смятат за практично да ги изоставят при положение, че на 4 години трябва да напомнят на общата публика кои са и че онази-песен-от-радиото-е-наша (а тези неща не са за подценяване, все пак имаше масово недоумение сред младата американска аудитория кой е Пол Маккартни на последните Грами). Но пък Duran Duran, група с много по-тежащо и надвиснало над настоящето минало, даде добър пример като на последното си турне изхвърли не малко хитове за сметка на новите песни. Същевременно много по-млади групи са изключително несигурни да атакуват с такава доза нов материал. Така че си го считам за смела проява от страна на DM да сложат нещо ново между песни като Personal Jesus и Enjoy The Silence.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Moved_by_DM
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #11: 12 Март 2013

http://www.dailymotion.com/video/xy543m_depeche-mode-live-on-letterman-webcast-march-11th-2013-ed-sullivan-theater-ny_music#.UT9VQxxTDrc Ето и цялото видео  Усмивка

Whatever I've done I've been staring down the barrel of a gun.
deiv4o
Гост
Отговори #12: 12 Март 2013

Мен неможа да ме впечатли нищо за съжаление, barrel of a gun е едно от наи, наи любимите ми парчета и се разочаровах много като чух как го изкараха, за новите само ги чух веднъж и не мисля да  слушам този лаив повече докато не излезне албума които според някои хора  нямало да ме разочарова изобщо.
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #13: 12 Март 2013

Така, да споделя и аз впечатления от чутото и видяното снощи, въпреки, че все още мислите ми са малко хаотични. Радвам се, че момчетата са в добра форма. Дейв пя доста добре, а и изглежда страхотно (пу пу да не му е уроки). Мартин, хм, липсваше ми екстравагантността му. Разбирам, че е на почти 52 г., но не съм свикнала да гледам ноктите му без лак докато свири  Плезене , също така за разлика от Мао, не харесвам особено тази му прическа. Предпочитам имиджа му от началото на TOTU, т.е. по-рус и с малко по-дълги къдрици.  Очиврът Иначе беквокалите му на всички парчета бяха прекрасни и очаквам с нетърпение да чуя на живо парчетата, които той ще изпълнява соло по време на турнето. Предполагам, че ще е някое от новия албум, както и 1 или 2 по-стари (пожелавам си Here Is The House / I Want You Now / Blue Dress).

През нощта изслушах целия сет, после повторих, а след като поспах няколко часа, днес цял ден само това слушам и от новия материал бих искала да отлича парчето Soft Touch/Raw Nerve, което ме грабна още на първо слушане.

Изпълнението на Angel ми хареса на живо, особено вокалите на Дейв.

Heaven също много емоционално ми въздейства, обаче Дейв на моменти не звучеше много добре по време на това изпълнение. Марто водеше в припева.

Първият път като чух Should Be Higher не бях впечатлена, но с всяко следващо слушане "растеше" в мен, вече ми е фаворит и нямам търпение да чуя и албумната версия. Представям си я как звучи на стадион и мисля, че ще се получи доста добре.

Ще се съглася напълно с мнението на Мао относно Soothe My Soul!

Имах предчувствие, че ще включат Barrel Of A Gun на това турне, все пак се надявам да не е било само за снощи. Не беше лошо, но ми се иска да я пипнат още и да звучи по-мощно. Нещо ми липсваше в аранжимента, както на Strangelove на миналото турне.

Относно класиките, звучат както на миналото турне, особено Personal Jesus. Снощи като започваше Enjoy The Silence не издържах и станах да си танцувам, тази песен в концертна версия винаги ме изпълва с енергия и оптимизъм.

Това е засега от мен, очаквам да чуя целия албум.
Последна редакция: 12 Март 2013 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #14: 12 Март 2013

Знам ли? все пак това е нов албум и то подкрепен от най-мащабното турне от Devotional насам. Разбира се, че очакванията към новите песни са големи, така че налагането на новият материал е задължително мероприятие, а и това е промо ивент. 5 на 4 нови към стари, ми се вижда съвсем нормално като конфигурация. Всичко по-малко от 4 нови песни при 9 изпяти щеше да е крайно нелогично. Всъщност аналогии може да правим всякакви, има групи, които на такива промо събития свирят само песни от новия си албум...на последното турне лъсна и то много ясно, че доста от новите парчета не стояха добре на живо и бързо, бързо бяха изхвърлени от сет листата, едва ли това е случайно и едва ли не са си мислили по този въпрос в почивката. Иначе не ми харесва, че по форуми всички сравняват новите парчета с тези от миналият, макар че може би е нормално, защото, след успеха на PTA, някак продължението се разви по странен начин.
Определено приех въпросната изява, по-скоро като нещо необходимо и се надявам, че предстоящите такива ще дадат отговори на въпросите, които са им необходими.
Ще се върна към SMS - припевът ми е доста слаб и повтарянето му 15+ пъти, го прави ама още по-слаб.  Подозирам, че Дейв ще се пробва точно на нея да остави публиката да припява и веднага се сещам за Peace.

La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.