DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Печат  
Автор Тема: Анди и функцията му в Depeche Mode  (Прочетена 39516 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #75: 27 Юни 2006

От книжката "Откровение":

"Анди не може да пее,Мартин не иска,а на Винс ще са му необходими още 4 години,за да се осмели отново."

... че защо Марто не иска да пее ве, та нали като се вземем ще го карам да ми пее всеки ден!

See what I see!
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #76: 27 Юни 2006

... че защо Марто не иска да пее ве, та нали като се вземем ще го карам да ми пее всеки ден!

Еми точно де, той за теб се пази Намигване Ухилен Намигване
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #77: 27 Юни 2006

но на живо всички програмирани барабани се свирят на живо. Даже двете каси се усещат много добре Намигване

Хмм, не съм сигурен - ще се заслушам довечера.. Но ми се стори че на World In My Eyes нещо прекалено електронен ми звучеше солобарабана - то верно може да са го пуснали през ефект ама де да знам..

Специално World In My Eyes и Stripped звучат много зле от 98ма насам с тези живи барабани Усмивка На мен изобщо не ми допадат в тази им версия. Но пък World In My Eyes са я раздвижили малко.
Snare-а в World In My Eyes се свири на живо от 98ма насам.

Прикачил съм два фрагмента от записи от тази година и от 94та:
Интересното е, че Алан използва семплиран "жив" snare.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* wime2006.mp3 (820.82 KB - свалено 102 пъти.)
* wime1994.mp3 (864.08 KB - свалено 106 пъти.)
Последна редакция: 27 Юни 2006 от Recoil
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #78: 27 Юни 2006

Да, верно в записа от 2006 са акустични ама снеъра има едно отзвучаване накрая, което е много характерно точно за студийния  World In My Eyes и не съм го чувал никъде другаде - има некакъв процесинг ама дали е риълтайм с ефект или към акустичните барабани допълнително е пуснат само семпъл на снеър? бтв тоя вариант от 2006 ми харесва много повече от варианта от 94..
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #79: 27 Юни 2006

Ами тук вече засягаме теми, за които си нямам никаква идея. Никога не съм озвучавал или свирил на барабани. Предполагам, че звука на snare-а зависи от това колко е опъната кожата. Също и не знам как се озвучава, но е възможно на каналът, на който е самият snare (в случай, че може да се вземе звук само от него, а не от целият сет) могат да се добявят ефекти като reverb, delay и т.н.

Изрязах и една част от Behind The Wheel, която май звучи по същият начин, тоест... звука от snare-а би трябвало да е същият.
Друг е въпроса, че в една подобна тема успях да докажа, че нямам слух Усмивка тоест... колко му е и да греша.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* btw2006.mp3 (546.53 KB - свалено 106 пъти.)
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #80: 27 Юни 2006

Писах на Eigner да се регистрира тук и да разреши тези технически диспути и да ни просветли :>>

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
ecmjazz
Кукла

Профил WWW
Отговори #81: 28 Юни 2006

Не знам кой е Eigner, но всеки който е по-навътре с техническата част при ДМ ще ми е много интересен. Снеъра наистина може да е на отделен канал и да е пуснат през ефект - на мен ми мяза като да има некакъв фейзер освен ривърба ама може и нещо друго да е щото е много специфичен - в смисъл че не звучи като нормален акустичен снеър без ефект..
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #82: 28 Юни 2006

Christian Eigner е барабанистът, с който групата свити на живо от 97ма. Ам, направих си труда да гледам няколко записа, които са от по-горни сектори и останах с впечатлението, че въпросният звук не е от snare. Защото лявата ръка на Christian е близо до чинелите. Така и не видях както точно удря, но е възможно да е pad подобен на pad-овете, които Alan използваше навремето (в Personal Jesus да речем). Или пък да е нещо друго (приметно tom). Ако някой има снимка на целият сет, който използва Christian съм сигурен, че ще внесе повече яснота.
Последна редакция: 28 Юни 2006 от Recoil
ecmjazz
Кукла

Профил WWW
Отговори #83: 28 Юни 2006

Извинявам се за невежеството, но не му знаех фамилията на адаша... За съжаление моите двд-та не са в момента при мен, така че нищо не мога да кажа повече - приемам засега, че повечето барабанки са живи.. В Live @ Rock AM Ring обаче със сигурност в началото някъде имаше изглед отзад - точно на барабаниста и се виждаше целия му сет.. Като си прибера двд-то ще погледна за падове.. Ако няма - сикуънс..

Едит: в откъса от BTW, който си качил, снеъра далеч не ми звучи като този от студийния WME - във въпросния откъс снеъра е къде по-акустичен - за него съм съгласен, че сигурно е истински или необработен семпъл..
Последна редакция: 28 Юни 2006 от ecmjazz
ecmjazz
Кукла

Профил WWW
Отговори #84: 03 Юли 2006

E, специално за това турне ако става на въпрос, ще призная, че греша.. Снощи гледах пак малко от Live @ Rock AM Ring - определено се чуват много акустични барабани включително и снеър.. На много места се и вижда, че адаша удря яко само по акустични - няма падове. НО! - на WME се чува и онова електронно отзвучаване ЗАЕДНО с акустичния снеър - даже е интересно - вижда се как той до половината песен удря по един снеър дето му е от ляво и звука е един, а после удря по нещо дето е отдясно - пак като снеър звучи макар че не му е там мястото в сета и звука е малко по-различен.. Но и в двата случая се чува и електронния звук, характерен за студийния запис. Според мен специално на това парче си има и сикуънс на електронен снеър + жив снеър..
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #85: 03 Юли 2006

Ако някой има снимка на целият сет, който използва Christian съм сигурен, че ще внесе повече яснота.

http://www.christianeigner.com/html/setup.html

Подробно описание на това, което използва Крис

Good Evening, Sofiaaa!
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #86: 03 Юли 2006

От книжката "Откровение":

"Анди не може да пее,Мартин не иска,а на Винс ще са му необходими още 4 години,за да се осмели отново."Е,ако не намерим вокалист,ще пея аз",предлага Анди.Тази опция се вижда на останалите толкова неприемлива,че незабавно започват да търсят друг човек."

Винаги сьм обяснявал, че Анди е мотора в тази група, ама като не ме слушате. Доволен

for all the right reasons
for all the right reasons
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #87: 05 Юли 2006

"Марлоу коментира със снизхождение и клавирната техника на Анди Флечър или по-скоро нейната липса: "Свиреше наистина, макар и през повечето време нотите да се повтаряха. В общото звучене не си личеше дали Флеч свири или не - това беше другата добра страна на аранжиментите на Винс."
По-късно Флечър твърди в самозащита: "Не беше необходимо да си добър музикант, за да свириш в онези времена. Въпросът беше идеите ти да са добри."

(Дж. Милър; "Голата истина")

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #88: 06 Юли 2006

Още от "Голата истина":

Робърт Марлоу:"Веднъж пазарувахме с Флеч-търсехме му от ония балетни лачени обувки,по които всички бяха полудели...Както и да е,никъде в Базилдън не можахме да намерим от тях.Трябваше да видите Анди в този момент-той имаше стъпала като плавници! Шок Помня,че излезе на сцената,носейки футболните си чорапи,обут в чифт мъхести домашни чехли!"

Щях да падна от смях като си представих картинката! Ухилен

И още за ползата от Флеч,този път с източник- "Откровение"-то Доволен:

"Той изучава всичко-цялата досадна бумащина и документация,която трябва да бъде попълнена преди оборудването на групата да мине границата.Събира всички необходими уверения и документи,които се налага да вадят всеки път,когато някое посолство открие полицейското досие на Дейв и откаже да му издаде виза.....Той проверява повторно и цифрите в балансите,които счетоводителите на Mute вече са заверили,задавайки въпроси за всяко нещо,което му изглежда неточно......Флеч внимателно разглежда както всяко искане за интервю с групата,така и картите на местата,през които минават-с цел да избере по-интересен маршрут,та да убие монотонните пътувания.Флеч вечно ще реве да се намалят малко тия турнета поне до поносима величина.Но по онова време няма да му обърнат внимание."  Намигване

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #89: 18 Юли 2006

Одеве гледах един концерт от ВC tour,който имам.Анди беше просто перфектен,май неговата роля е да забавлява публиката УсмивкаПрез цялото време той подскачаше в абсолютен несинхрон с песните,които Дейв изпълняваше.Освен това за първи път успях да му чуя певческите възможности,защото явно беше в няква промоция и пееше на всяко парче.В един момент по време на It's Called A Heart така се беше разгорещил,че без да иска се удари с микрофона по лицето,което за радост го накара да спре да пее за кратко:)
Изобщо,човека си има доста роли в Депеш Мод и мен лично ме кефи,забавен е Одобрение
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.