DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Lilian  (Прочетена 14353 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
dockapi
Гост
Отговори #30: 20 Май 2006

Все си мисля,че Lilian е второто име на Susane Тъжен.Иначе песента  е една от най-силните в албума! Целувка
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #31: 27 Май 2006

Поради направената алюзия между "Lilian" и "Лилит", за последната се разказва в Талмуд.
Съгласно тълкуванията на кабалистите, думата "елоhим" e в множествено число, а глаголът бара - в единствено. Това обяснява, защо сътворението на човека се извършва два пъти: веднъж на ниво "бара", което е сътворение от нищото, и веднъж на ниво "йийецир", което е двоен "йецир" (сътворение на базата на нещо съществуващо), и защо светът е сътворен от единичен йецир, а човекът - от двоен.
Това обяснява и защо в Битие" 1:27, макар да го няма името на Лилит, се описва сътворението на Адам Кадмон и Лилит, по образ и подобие на Бога. След това, в "Битие" 2:7 е второто сътворение на човека, само като мъж, от земна пръст, и едва тогава става нужно да му се вдъхне "жизнено дихание", за да стане той "жива душа".
Ева се появава едва в 2:22, от реброто на Адам, не на онзи, обаче, създадения по образ на Бога, а на другия, който е от пръст и, за да не загине, има нужда от душа.

Последна редакция: 27 Май 2006 от personal_Dessy

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #32: 27 Май 2006

...

Според някои тълкуватели  духовната част на Адам се опитва да се примири с Лилит, а материалната го връща обратно към Ева.
Лилит е независима, тя е чистата духовност. Според някои автори, с връщането на Адам при Лилит, ще бъде възстановено равновесието, за да не се позволява и нататък на мъжа да играе спрямо жената същата роля, която Бог играе спрямо него. 
Тълкувателите твърдят и че Лилит не може да бъде овладяна с нищо, защото тя не е обвързана с Адам, не е част от него, а само от Бог, независима е и заета с прекалено много духовни дела. Нейният свят не е Адам, а Бог.   

Ако приемем, че това тълкуване намира обусловеност в древните текстове и вярвания, ролята му към "затваряне" кръга на възприемане на двете песни в тяхната единност, ще е много интересна.

Ще продължа малко по-подробно в "Дневник".
Последна редакция: 27 Май 2006 от personal_Dessy

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #33: 27 Май 2006

А според последни разкрития змията от дървото, дето дала ябълката на Ева, не била змия всъщност, ами един по-специален орган на похтливия в този момент Бог...
..после дядо ти се засрамил и взел че ги облякъл...май Объркан

for all the right reasons
for all the right reasons
dockapi
Гост
Отговори #34: 27 Май 2006

Мисля,че Lilian е съвсем реална жена,било то неговата собствена или друга(на Мартин).А може би става въпрос за разочарованието от жените като цяло и това е събирателен образ.Едва ли е някоя митологична личност.

Alan Wilder: “Sometimes I find Mart’s lyrics over-simplistic but they’re so deeply felt, you know.  He’s writing about things he cares about.  It’s a very difficult art and he’s very good at it.”

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #35: 27 Май 2006

Мисля,че Lilian е съвсем реална жена,било то неговата собствена или друга(на Мартин).А може би става въпрос за разочарованието от жените като цяло и това е събирателен образ.Едва ли е някоя митологична личност.

Alan Wilder: “Sometimes I find Mart’s lyrics over-simplistic but they’re so deeply felt, you know.  He’s writing about things he cares about.  It’s a very difficult art and he’s very good at it.”

Това е и мое мнение, но приемам също и че някаква митологична прпратка стои в основата на избора Lilian да е в четвъртия сингъл, заедно с JTR. Иначе (aко се ограничм само с реалните факти от живота на членовете а групата) ще трябва да решим, кой е реалният образ зад JTR Намигване

eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #36: 01 Юни 2006

personaldessy пак много ме заинтригува с интерпретацията си на  lillian,но неЩо не доразбрах за 2мата адам и 2те еви,1та, от които лилит....може ли да дообясниш(ако искаш в лично съобщение)...

на мен съЩо ми е с двойствено звучене - светло-тъжна...но тва е интересното....

vi veri UniverSum viciiiiiiii
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.