DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 68698 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #15: 18 Ноември 2005

Умишлено не чета подобен род книги , разработвайки  свои  виждания,обединявайки изключително собствени впечатления.
Аз  пиша книги в тази насока. (засега неиздадени)
В момента работя над новела , в която , както и във всички други мои графо-начинания , прототипи на героите са реални лица.
Макар и не зодиите да са главното , присъстват като мотив във всичките ми разработки (засега работя , макар и начално над 4
по-сериозни неща.
Не бих желал да се получава като себеизтъкване , но бих могъл да поствам отвреме на време по някой кратък откъс от някое от 4-те
"пре-книги". Разбира се само ако никой от членовете няма нищо против. Все пак , макар че в тях и dm да са един от мотивите ,
тези откъсчета не биха били съвсем по темата , макар и да са един вид провокирани от нея.

В случай че това стане , ще е се получи яко и за вас - може би ще харесате нещо , и за мен - вашите коментари и реакции биха ми послужили за коректив в разработването.

Всъщност май нямя да го бъде. Не бих искал да бъда може би още
по-неприятен на накои. Ще пасувам.

Последна редакция: 20 Ноември 2005 от viktor

for all the right reasons
for all the right reasons
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #16: 18 Ноември 2005

Виктор затова има личен дневник, там можеш да публикуваш каквото искаш... Намигване
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #17: 18 Ноември 2005

Не бих желал да се получава като себеизтъкване , но бих могъл да поствам отвреме на време по някой кратък откъс от някое от 4-те
"пре-книги". Разбира се само ако никой от членовете няма нищо против. Все пак , макар че в тях и dm да са един от мотивите ,
тези откъсчета не биха били съвсем по темата , макар и да са един вид провокирани от нея.

На мен лично ще ми е много интересно да прочета нещо от "пре-книгите" ,може би като отделна тема или в дневника ти. Усмивка

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #18: 29 Ноември 2005

последното,което четох, беше романа на Уилям Фокнър "Врява и бвзумство".....За пръв път чувах този автор и бях настроена за поредния американски буламач,но книгата е безумно добра! страшно шантава,въздействаща и увлекателна и като схема и начин на изразяване няма  общо с нищо което съм чела... историята се върти около голямо американско семейсво,в което всички герои имат психични отклонения.Проследява се живота на двама от тях и се стига до обобщение. което те кара да се чудиш откъде може да хрумне на някой така да представи обикновените ежедневни неща,че да те докарат до лудост...наистина се изненадах,не мислех,че някой пише такива неща! Пощурял
Последна редакция: 02 Декември 2005 от loosemyself

[:There's a devil lying by my side:]
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #19: 30 Ноември 2005

В момента препрочитам "Лейди пее блус" - книга за живота на Били Холидей.Книгата всъщност е автобиографична и доколкото си спомням от първия прочит е издадена няколко години преди смъртта й.
 Та като всяка автобиография има безценни моменти, защото ги описва, този който ги е преживял, но от друга страна има и голям субективизъм - няма как да е иначе.Книгата е интересна повече с информацията от първа ръка, отколкото със завиден писателски талант.
 Колкото и източникът на информацията в книгата да е достоверен, ми се иска да видя и друга гледна точка - на някой, който се е старал да разкрива нещата максимално и е вложил възможно по-малко собствена оценка.
 Ако някой се сеща за друга книга, подветена на нея, нека да е добро другарче и да сподели  Усмивка

...you take me there, you take me where...
sinner
Възбуден
Публикации: 151

Профил
Отговори #20: 02 Декември 2005

Нека и аз се включа в темата.Намигване Искам да попитам, някой има ли съвсем случайно информация около The Book Of The Dead или Necronomicon в оригинал?  Объркан
Не се чудете дали съм луда..Направо си признавам - луда съм!  Побъркан

Страдание! Едно страдание безлично,
жалко, безразлично,
там негде по средата
на истината и лъжата...
faithfull
Гост
Отговори #21: 03 Декември 2005

Тук ще кажем от кои големи произведения са взети леко видоизменените ни в уния никове.
  Corwin е главният герой от великата фентъзи сага на Роджър Зелазни
"хрониките на Амбър" , в която е преследван и му биват извадени 2-те очи от някои от братята и сестрите му , адруги от 9-тте принца му помагат.
   Викентйй пък е монаха от ПОД ИГОТО , който открадва от манастира
злато , което да даде за народното освобождение и когато бива хванат на престъплението от игумена , последния просълзен му дава всичкото злато. 
Плачещ                                                                                   Плачещ
ki6o`
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #22: 04 Декември 2005

в момента чета 3-ри книги,които нямат нощо общо една с друга
Тери Пратчет "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи"(Тери Пратчет ми е мноо любим,много се забавлявам като чета негови неща,ако някой е чел нещо от него,знае какво имам предвид като казвам "забавлявам") Ухилен Ухилен Ухилен

2-рата:Автобиографията на Пако Рабан-няма такъв изрод(снушавал се е с "майката Замя" Идиот Шок

и 3-тата,но на първо място по значение:Йордан Радичков "Акустичното гарне"...много добри разкази,както повечето му.неговите произведения не смятам за достатъчно израснала,за да ги коментирам,но мисля че са много мъдри посланията към читателя

I choose not to choose life
I choose something else
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #23: 07 Декември 2005

Има ли фенове на Ремарк? УсмивкаТова е един от любимите ми автори,много е тъжен,на моменти депресиращ,но пък адски истински.Препоръ4вам ''Трима другари'' Одобрение
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #24: 07 Декември 2005

Хей ,ki6o,аз също много харесвам Пако Рабан.Имам трилогията му "Траектория","В средата на времето" и "Апокалипсис" (може би имаш предвид някоя от тези 3 книги,защото са автобиографични).
Всъщност,Пако Рабан,освен прочут моден дизайнер е също така и екстрасенс.Тази трилогия доста подробно описва паранормалните му преживявания. Шок

ki6o`
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #25: 07 Декември 2005

dearrose, аз сега прочетох именно 'Траектория",но другите две книги ги нямам..смятам да си ги намеря и да ги прочета в близко бъдеще.стана ми много интересно Ухилен Ухилен Ухилен

I choose not to choose life
I choose something else
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #26: 07 Декември 2005

dearrose, аз сега прочетох именно 'Траектория",но другите две книги ги нямам..смятам да си ги намеря и да ги прочета в близко бъдеще.стана ми много интересно Ухилен Ухилен Ухилен

Аха,ясно!
Малко да разясня-в "Траектория" става дума за миналото на Рабан."В средата на времето" е книга за наблюденията му върху настоящето,а "Апокалипсис" описва виденията му за бъдещето,които,честно казано, се надявам да не се сбъднат. Шок
Аз напоследък май повече чета учебници,че изпити наближават. Плачещ

Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #27: 07 Декември 2005

Има ли фенове на Ремарк? УсмивкаТова е един от любимите ми автори,много е тъжен,на моменти депресиращ,но пък адски истински.

Попадаш на един голям такъв.
 Има негови книги, които съм препрочитала по пет пъти.Абсолютна класика за мен са "На западния фронт нищо ново", "Обратният път", "Сенки в рая" или "Време да се живее и време да се мре",.......

Но аз не го намирам депресиращ, може би крайно реален. Обожавам чувството му за хумор.

Може да се каже, че войните /първата и втората световна /са белязали цялото му творчество. След множеството героични филми, които бях гледала на тази тема, той ми показа войната в съвсем различна светлина.Има цели пасажи, които никога няма да забравя - до болка откровени, простички, ежедневни случки и разговори, които обаче могат да преобърнат възприятията ти.
Последна редакция: 07 Декември 2005 от Nyna

...you take me there, you take me where...
Luba
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #28: 08 Декември 2005

И аз много харесвам стила на Ремарк. "Триумфалната арка", "Черният обелиск" и особено "Сенки в рая" са ми любимите. Отдавна не съм ги препрочитала и съм се затъжила за тях.
Друг мой любимец е Борис Виан. Обожавам  разказите му и сборника "Човекът-вълк". Страхотно, тънко чувство за хумор, лек сюрреализъм ... абе велик!  Романите са му малко по-шокиращи. Ако не сте го чели и ви е за първи път, по-добре започнете с разказите.
Little_
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #29: 27 Януари 2006

Аз в момента допрочитам "Алхимикът" на Паулу Коелю,една книга,която ми бяха препоръчали още преди няколко години,но тогава не ме грабна.Докато сега ефектът е обратен и следващата негова книга,към която смятам да се насоча, е "Петата планина".Обзета от нетърпение, ми се прииска да почна да я чета от някой сайт,но уви,не знам такива... Тъжен. Сещате ли се за такива страници и бихте ли ги споделили във форума,моля Усмивка

Я позвоню в твой сон,
Душа поднимет трубку,
Мой голос невесом,
Живёт одну минутку...
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.