DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 66977 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #45: 29 Март 2006

Адски съм впечатлена от една американска книга,"The heart is deceitful above all things"(екранизацията е много успешна,с участието на Мерилин Менсън) на JT Leroy,един от най-успешните автори в Америка в момента.Книгата е посветена на доста напрегнатото му и екстремно детсво в щата Винджиния,където работейки и живеейки на улицата,съвсем случайуно попада на психиатър,който го съветва да напише кратки разкази за това какво е преживял за да ги даде на социалните работници...но когато вижда резултата,решил,че разказите трябва да се публикуват и така те са поместени във тази втора книга на JT с минимална редакция...книгата е много интересна,разказите включват невероятни описания и случки,от които би могло да ви прилошее и е наистина доста трудно да се прочете докрай,на няколко пъти исках да я захвърля,но те държи в такова напрежение,че това е невъзможно.Няма превод на български,но може да се купи онлайн Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
resurrection
Джуниър
**
Публикации: 69

Профил
Отговори #46: 06 Април 2006

аз пък сега се сетих за един проект, книгата се казва Аз живях социализма, нещо като сборник от кратки разкази събрани от Георги Господинов... по-скоро избрани от ето този сайт
идеята е, че всеки пише това, което си спомня, както си го спомня и историйте са от лукчетата до гората, в която децата знаели, че разстрелват хора

.iMMersE your soUL in LOVE.
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #47: 06 Април 2006

аз пък сега се сетих за един проект, книгата се казва Аз живях социализма, нещо като сборник от кратки разкази събрани от Георги Господинов... по-скоро избрани от ето този сайт
идеята е, че всеки пише това, което си спомня, както си го спомня и историйте са от лукчетата до гората, в която децата знаели, че разстрелват хора

Гледах представянето на книгата по някаква телевизия и ми се стори интересна, освен др неща, авторът е говорил с доста млади хора, на които спомените им са свързани наистина с странни малки неща...

...you take me there, you take me where...
boby
Гост
Отговори #48: 07 Април 2006

Privet ot Dani.Pisha pod imeto Boby,koeto idva ot Roberta Wickam-geroinia na P. Woodhous.Goreshto vi preporachvam za raztovarvane angliiski humor!A vaprosnata Boby e edna palava,zakachliva dama,koiato mi se iska da sam ,no ne mi stiska...
Последна редакция: 07 Април 2006 от boby
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #49: 07 Април 2006

Аз чета Майкъл Мур - Пич, къде ми е страната?
Много драго ми става, когато американец плюе Америка и американците  Усмивка
Доста интересни и пикантни подробности има.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #50: 09 Април 2006

В момента чета тази книга на една от любимите ми авторки - Banana Yoshimoto:

За съжаление, не е преведена на български език и заради това, като голям ценител на японска литература, ви препоръчвам тези две книги, които могат да се намерят по книжарниците:

и 

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #51: 09 Април 2006

Аз чета Майкъл Мур - Пич, къде ми е страната?
Много драго ми става, когато американец плюе Америка и американците  Усмивка

...и забогатява доста сполу4ливо пак на техен гръб. Намигване Не виждам особена разлика между тези, които подкрепят Bush и тези, на страната на Мур.

Една книга и от мен - "Дневникът на един гении" на Дали.  Шок 
ballbreaker
Екип
Публикации: 228

Профил
Отговори #52: 10 Април 2006

Някъде преди около 2 седмици си купих "Шестото клеймо" на Дан Браун. Прочетох я за две вечери. Две вечери не спах, не ядох, не пих. Само се връщах от работа и си лягах да чета книгата. След две вечери безсъние прекарани в четене, просто бях разбит. При първата отдала ми се възможност си купих "По стъпките на шестото клеймо", където подробно се описват ключовите моменти от книгата на Дан Браун и въпреки, че голяма част от нещата, за които се разказва в книгата, и заради които немигнах две денонощия, оказа се са лекичко променени и преиначени от Браун това определено е една от най-добрите книги на които съм попадал!
   Вчера привърших със "Шифърът на Леонардно" (от същият автор), която по нищо не отстъпва на "Шестото клеймо" и се надявам, че след като прочета "Ключът към шифърът на Леонардно" този път фактите, на които Дан Браун се оповавал са по-малко преиначени Усмивка
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #53: 10 Април 2006

За мен Дан Браун и Шифърът на Леонардо са нещо като Бритни Спиърс на литературата. Беше ми интересна книгата, но като цяло е базирана на вече известни теории (или както се казва - всичко ново е добре забравено старо) и е написана леко детски, с очевидната цел да се хареса на масовата публика. Други негови неща не съм чел, нямам и желание.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #54: 10 Април 2006

Подкрепям мнението на The Fein.
Дан Браун си позволи да заимства идеи, които вече бяха изказвани от други преди него, което определено не му прави чест като автор. Той стана популярен не поради "оригиналността" на това, което е написал, а заради формата, която е избрал - а именно, художествена литература, която се чете от по-масова публика.

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #55: 10 Април 2006

Цитат
...и забогатява доста сполу4ливо пак на техен гръб.  Не виждам особена разлика между тези, които подкрепят Bush и тези, на страната на Мур.

Аз не подкрепям нито един от двамата, а се забавлявам на техен гръб.  Усмивка

А Дан Браун е направил един по-различен прочит, който е интересен за масовия потребител. Лошо няма.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
tan
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил
Отговори #56: 10 Април 2006

1.Agatha Christie-10 liitle negroes ili niggers( mai i dvete i sa verni Очиврът)
2.Sidney Sheldon - if tomorrow comes
3.Onore dio Balzak-dqdo Gorio(u4ili sme q v gimnaziqta)
4.Linda Gudman-Slynchevi znaci
5.P.G.Woodhouse-na koiqto i da poadnete

Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #57: 10 Април 2006

Съгласен съм, че Дан Браун пише "поп" литература. Не намирам в това обаче нищо лошо - разни хора - разни вкусове. Аз лично прочетох първо "Шифъра на Леонардо" и останах наистина впечатлен. Кой каквото иска да казва, но Дан Браун е майстор на съспенса... определено успява да задържи вниманието на читателя с всяка следваща глава. Не ми допадна обаче начина му на изразяване ... някакси прекалено директен ми е. Това обаче си го обяснявам с простия факт, че автора просто не е писател. Той си е чисто и просто човек на фактите. Част от последните може би не са негово откритие и все пак ако не беше книга му аз може би никога нямаше да узная за тях...
Много лошо впечатление обаче ми направи "Шестото клеймо". Книгата всъщност предхожда "Шифъра...", но аз както казах вече, я прочетох в последствие. Героите в двете книги адски много си приличат... за всеки герой от едната книга има съответствие в другата... действието се развива по еднотипен начин (няма нужда да давам детайли)... следва абсолютно еднакъв template... не че не е интересно - интересно е - но някакси всичко вече ти е познато и губиш желание да продължиш да четеш - поне с мен беше така...

Литературата, която в момента ме вълнува не е художествена... от известно време се опитвам да си намеря всевъзможни книги за Гауди и творчеството му, предимно обаче попадам на евтини фотоалбумчета. Няма лошо - търсенето продължава усилено  Намигване
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #58: 10 Април 2006

Онзи ден започнах да чета " Светата кръв и свещеният Граал", авторите са Майкъл Бейджънт, Ричард Лий и Хенри Линкълн. Историята започва с едно заровено съкровище и прераства в безпрецедентно историческо разследване - едно съвременно търсене на свещения Граал, което отвежда назад във времето през шифровани ръкописи, тайни общества, енигматичния Орден на рицарите тамплиери, катарите от XII и XIII век и една загадъчна кралска династия, изчезнала от историческата сцена преди повече от 1300 години.
Наскоро четох, че тримата автори на книгата съдят Дан Браун, като го обвиняват, че е откраднал тяхната идея (книгата им е публикувана за първи път през 1982г.) и я е пресъздал в "Шифърът на Леонардо", която все още не съм прочела, но ми е в списъка.    
Последна редакция: 10 Април 2006 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
ballbreaker
Екип
Публикации: 228

Профил
Отговори #59: 11 Април 2006

Онзи ден започнах да чета " Светата кръв и свещеният Граал", авторите са Майкъл Бейджънт, Ричард Лий и Хенри Линкълн. Историята започва с едно заровено съкровище и прераства в безпрецедентно историческо разследване - едно съвременно търсене на свещения Граал, което отвежда назад във времето през шифровани ръкописи, тайни общества, енигматичния Орден на рицарите тамплиери, катарите от XII и XIII век и една загадъчна кралска династия, изчезнала от историческата сцена преди повече от 1300 години.
Наскоро четох, че тримата автори на книгата съдят Дан Браун, като го обвиняват, че е откраднал тяхната идея (книгата им е публикувана за първи път през 1982г.) и я е пресъздал в "Шифърът на Леонардо", която все още не съм прочела, но ми е в списъка.   
   Как само ме изпревари с тази публикация и ми "взе думите от устата" Усмивка
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.