DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 66975 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
TCKool
Някой
**
Публикации: 12

Профил
Отговори #75: 28 Април 2006

Видях  че сте споменали Марио Пузо а аз скоро прочетох Омерта това е последният му роман завършен месец преди смъртта му и е определено пленителна история.
Не знам дали и вие споделяте моето мнение но напоследък повечето книги които ми попадат от съвременната литература са по скоро разочерование, т.н. бестселари.
Прочетох две от книгите на Дан Браун скоро и Историка, но оставям приблизително идентичната им тематиката на страна, но не знам само с мен ли е така но малко време след като ги прочетох почти нищо не ми е останало като спомен в главато освен  основната идея. Вярно е че това са книги предназначени за масовата публика но и много от книгите от т.н. Библиотека световната класика са били насоче към същия кръг  читатели но въпреки това са оставили у мен силен отпечатък.
Та накратко казано съм в търсене на стойностна за четене книга.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #76: 28 Април 2006

за Омерта казват, че е от най-слабите му книги.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #77: 19 Май 2006

Пол Остър е известен автор в чужбина, но трябваше да мине време, преди да бъдaт преведени на български език:

"Лунен дворец"[/b]

и

"Нюйоркска трилогия".
Последна редакция: 19 Май 2006 от personal_Dessy

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #78: 21 Май 2006

Филип Джиан:

"37,2 градуса сутринта" - книгата и филма;

"Навън към себе си";

"Проклета въртележка"

Въпреки че в голяма част сюжетите му се припокриват и има вътрешна хронология между трите книги, струва ми се, че е един от добрите съвременни автори.

Повече препоръчвам испанския автор Хавиер Мариас, за съжаление, издаван малко на български език:

"Сърце тъй бяло"

"Всички души"
Последна редакция: 21 Май 2006 от personal_Dessy

dockapi
Гост
Отговори #79: 21 Май 2006

1.Оскар Уайлд - Портретрът на Дориан Грей+приказки
2.Х.К.Андерсен
3.Екзюпери -Малкият Принц
4.М.Булгаков -всичко
5.От българската литература главно поезия - Дебелянов,Яворов,Ботев,Лилиев,проза - Смирненски (Приказка за стълбата)
  Ангелче
Лермонтов
Пушкин
Ремарк
+ "Властелинът на пръстените" Намигване

Зъл
Абсолютно всичко на Д-р А.П.Чехов
Б.Виан (особено "Червената трева "и"Сърца за изтръгване")
Р.Бредбъри

Dorrian
Гост
Отговори #80: 24 Май 2006

Сега като си погледна библиотеката, виждам само научни книги.
 Иначе много се радвам на...
 Кастанеда (почти всичко)
 Луис Карол
 Джон Стайнбек
 Мика Валтари - Синухе Египтянина
 Джон Бейнс - Науката за любовта
 Тери Прачет (повечето неща)
 Мишел Бонев - Дървета без корени (няма я на български)
 Кришна Мурти (който и да е сбор от лекции, те са еднотипни)
 Гай Светоний - Дванайсетте цезари (което първоначално не е оформено като книга, но голям смях пада)
 Марк Аврелий - Към себе си
 Ричард Бах
 Николай Рьорих
 Азис - Аз, Азис (велик труд, плод на невъобразимо задълбочен анализ на житейския опит на този...абе пълен боклук!) Побъркан  Пощурял Намигване

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #81: 26 Май 2006

Има различни по стил писатели. Някои имат поразителна фантазия, други неизчерпаема дълбочина(Хесе например), трети просто пререзказвайки са в състояние да сътворят етапи в историята на човечеството(Кастанеда или Захари Стоянов например), някои пък разсмиват до сълзи...
..За мен има обаче един, стоящ над всички. Нейде на недостижим трон.
  Името му е ЕРИХ МАРИЯ  Р-Е-М-М-А-Р-К

Човек който е възпитавал поколения наред. Автор, който има дял в израствастването ми като личност според скромния ми светоглед. Книга след книга. Отново и отново. Потапяне в реалността на историите му, във всяка от които ими зърна истински негови , чужди и измислени преживявания.(разбира се винаги неразличими помежду си)
  Писател със стил, обединяващ в лека, ала здрава сплав похвати, от наименуване на марки храни и алкохол в контекст (за пръв път) и оригинални вечни сентенции - цитати съперничещи дори на древен Рим.
   Не мога да си представя четящ , покорилия родината си младеж, прокуден от вкъщи творец, и завърнал се победоносно мъдрец, 
 да не изпитва всички възможни емоции. От неистов смях над ловко осмиващия маг, до просълзеното задоволство над брилянтни "лоши" завършеци на някои от романите му.
    Всеки от Безбройните му фенове си има поне една "по-любима" от останалите любими негови книги.
 На западния фронт нищо ново, Трима другари, Сенки в рая
Черният обелиск, Триумфалната арка, Живот назаем,
   Моят фаворит,  и не само от него, а като най-всш образец в литературата въобще представлява ИСКРИЦА ЖИВОТ
   Боя се да кажа каквото и да е за нея. Би било кощунство. Млъкнал
Последна редакция: 26 Май 2006 от viktor

for all the right reasons
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #82: 26 Май 2006

"Щом се чува жужене, значи някой жужи, а единствената причина, която знам, да жужиш е, че си пчела".
" - А единствената причина, която знам, да си пчела е, че правиш мед."
" - А единствената причина да правиш мед е, че аз го ям."

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #83: 26 Май 2006

"Щом се чува жужене, значи някой жужи, а единствената причина, която знам, да жужиш е, че си пчела".
" - А единствената причина, която знам, да си пчела е, че правиш мед."
" - А единствената причина да правиш мед е, че аз го ям."

Мечо Пух си остава любима книга,която съвсем не смятам,че е предназначена единствено за детската аудитория.Както и други ''детски'' книжки.Границата между детското и сериозното понякога е много тънка.''Малкият Принц'' е може би един от най-добрите примери в това отношение.
Последна редакция: 26 Май 2006 от MaoriGirl
Nick at Night
Гост
Отговори #84: 27 Май 2006

Напоследък съм пленен от Албер Камю.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #85: 27 Май 2006

И с право! Усмивка Много се впечатлих от "Чужденецът", планирам да прочета скоро и "Чумата".

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #86: 27 Май 2006

Радвам се, че започнаха да превеждат на български език някои от по-известните книги на Алесандро Барико, автор на "Легенда за пианиста", послужила за основа на сценария нa филма на гениалния Tornatore:

City
Kоприна[/b] и
Океан Море
Последна редакция: 27 Май 2006 от personal_Dessy

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #87: 27 Май 2006

И с право! Усмивка Много се впечатлих от "Чужденецът", планирам да прочета скоро и "Чумата".

ще взема и аз да ги прочета тези.

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #88: 29 Май 2006

Габриел Гарсия Маркес - всичко.

Милан Кундера - Непослината лекота на битието.

Иван Радоев - всички стихове.
eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #89: 29 Май 2006

аз пък обожавам френска литература като се по4не от poetes maudits(или прокълнатите поети) и най-ве4е beaudlaire, мине се през перек и се стигне до 4овека-гений виан....без да се забравят естествено екзистенциалистите сартр и камю и абсурдистите йонеско и бекет,от класиците малко скучно, но описанията на флобер харесвам-странно садомазохистично почти..
руската литература определено чехов и достоевски и съвременната руска също...и не знам отдажна се каня да прочета остър,така и още не съм,напоследък харесвам и скандинавска,както и скандинавското кино...
а заЩо никои не говори за съвременна българска,никой ли не е чел във форума г.господинов алек попов, пламен дойнов или надежда радулова...дайте да отворим тема за българска литература
очаквам мнения...и вкусове...
до скоро 

vi veri UniverSum viciiiiiiii
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.