DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 71143 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
volska
Джуниър
**
Публикации: 67

Профил
Отговори #90: 29 Май 2006

Не чета достатъчно българска съвременна литература  и нямам много  информация за това какво се случва с нея. Ще се радвам на мнения и насоки. Иначе един от много любимите ми съвременни писатели е Емил Тонев, сценария на "Границата" е негов. Из нет-а се намират и няколко негови разказа. Прекрасно слово, жив език. Силен усет за емоциите и настроението на поколението на 70-те
Последна редакция: 29 Май 2006 от volska
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #91: 29 Май 2006

аз пък обожавам френска литература като се по4не от poetes maudits(или прокълнатите поети) и най-ве4е beaudlaire, мине се през перек и се стигне до 4овека-гений виан....без да се забравят естествено екзистенциалистите сартр и камю и абсурдистите йонеско и бекет,от класиците малко скучно, но описанията на флобер харесвам-странно садомазохистично почти..
Ако говорим за съвременна френска литература - сещам се за Амели Нотом - бързо се запалих, но и съ6то толкова бързо се разочаровах от нея о6те след втората книга. Ще ми се да добавя и Serge Gainsbourg - той е преди вси4ко поет и след това музикант, а и доста вдъхновен от поетите, за които говориш.
а заЩо никои не говори за съвременна българска литература
очаквам мнения...и вкусове...

От съвременната българска литература, ве4е споменах Иван Радоев - ако изобщо има съвременна българска поезия (а не само стихоплещене от сорта на Недялко Й.), то той е за мен най-ка4ествения представител. Още едно име - Бойко Ламбовски.
eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #92: 29 Май 2006

volska виж в slovoto.bg работи на тези автори, за които вече писах,надявам се, че все някои от тях ще хареса6 и ми пи6и
най-вече г.господинов и надежда радулова....и мисля ,че от новите не6та една поетеса маряна иванова,но не съм сигурна,тази която е писала есе за европейския съюз има много добра поезия
enjoy

vi veri UniverSum viciiiiiiii
eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #93: 29 Май 2006

трябва да проверя за ламбовски,6тото ми говори не6то....виж поезията на н.радулова и пламен дойнов....много добри не6та

volska
Джуниър
**
Публикации: 67

Профил
Отговори #94: 29 Май 2006

Точно в словото има и Емил Тонев
Още едно име - Бойко Ламбовски - atomheart  в този ред на мисли чел ли си нещо на Биньо Иванов
eloa - ще погледна и ще пиша
Dorrian
Гост
Отговори #95: 29 Май 2006

www.spiralata.net

Ето и един сайт за духовна литература. Има почти всичко, което е на пазара, както и някои по-трудно откриваеми неща  Усмивка
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #96: 29 Май 2006

Eloa, аз също съм невероятен почитател на френската литература Усмивка Харесвам много Маргьорит Дюрас (по този повод препоръчвам Hirochima, mon amour по едноименната й книга. Достоевски ми е любим автор, а напоследък гледам някои филми на Бергман, койо приятно ме изненада, но слабо познавам скандинавската литература.

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #97: 29 Май 2006

a personaldessy с теб исках да си говоря за филми и книги Усмивка има един пич,на който така и не запомних името, мисля норвежец писал е кръвни братя,а ако обича6 приказки каквото ти попадне на туве янсон - много тъжни и странни приказки,аз много ги обичамневидимото дете е най-хубава,но тя трудно се намира...ще се опитам да се сетя за името и да ти го кажа

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #98: 29 Май 2006

Еloa, ceщам се за Туве Янсен Усмивка Много хубава книга беше наистина, подриха ми я за един рожден ден. Скандинавските книги за деца са много по-интересни и различни Намигване
А за автора на "Кръвни братя" намерих това. Усмивка Забелязах, че за психиатрични клиники все става дума  Ангелче
Последна редакция: 29 Май 2006 от personal_Dessy

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #99: 29 Май 2006

да точно тва е амбиорсен като първата е птичи танц и продължението е кръвни братя,аз съм чела само втората,не е блестяща,но е забавна и е написана добре,самият сюжет е много добър според мен,
а за филм гледай непременно италиянски за начинаещи на люне 6ерфик,не е толкова тежък като филмите на триер,но е пак от догмата...много добър филм

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #100: 29 Май 2006

деси и елоа,

понеже виждам, че дискутирате френски автори, ми е интересно дали говорите френски и оттам идва интересът ви към френската литература или просто сте се натъкнали на тези автори и са ви харесали?
Последна редакция: 29 Май 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #101: 30 Май 2006

maomode явно не си забелязала подписа ми,е аз обаче твоя го видях отдавна....все от френски гимназии сме ми се струва....пък и не само

ps  кириларт да не се сърди6  Намигване ,че пак извън темата....

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #102: 30 Май 2006

видях подписа ти от Charles Baudelaire, но реших да попитам все пак Готин
и аз също завърших френска гимназия, но от нея не ми остана нищо освен дипломата.

макар и да не разбирам всичко от текста в подписа ти, имам теория за какво се отнасят стихчетата и ми е интересна твоята интерпретация.

доста съм заинтересован от творчеството на Маргьорит Дюрас и за съжаление все още не съм се докоснал до него, но ще... много скоро.
Освен Любовникът знам, че има много други добри книги и с радост бих приел препоръки.
Последна редакция: 30 Май 2006 от maomode

La tête dans les nuages
eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #103: 30 Май 2006

и каква ти е интерпретацията maomode,аз много харесвам бодлер,иначе от жените не съм чела почти ни6то,но имам желание за дюрас и юрсенар,нотомб така и ни6то не дочетох...
а иначе бегбеде и уелбек са ми малко посредствени,те също са съвременни,даже има и преводи,всичко на бегбеде и някои не6та на уелбек....
интересна тема подхванахме....!

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #104: 30 Май 2006

чел бях, че вероятно става дума за град в стиховете и този град най-вероятно да е Париж.

La tête dans les nuages
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.