DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 66987 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nick at Night
Гост
Отговори #105: 30 Май 2006

Приятно е, че споменавате френски автори!
Харесвам Жорж Санд и Ромен Ролан.
eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #106: 30 Май 2006

а какво мислите за ромен гари или познат още като емил ажар,някой има ли впечатления,препоръчвам ви 'животът пред теб' и 'сбогом гари купър',много е злъчен в шегите,леко брутален,на мен ми допада много....а така не съм му прочела най-известния роман голям гальовник - сюжетът е интригуващ....

vi veri UniverSum viciiiiiiii
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #107: 30 Май 2006

Много харесвам Ромен Гари, особено автобиографичната му "Обещанието на зората".
Бегбеде също ми е посредствен. Уелбек като че ли не съм го чела.
А. Нотомб мисля е белгийка и покрай "японския" й период, се сещам за любими мои японски автори. Вече бях споменала тук за Banana Yoshimoto, също и Кендзабуро Ое.
На Дюрас съм чела каквото можах да намеря на български, а останалите неща си ги набавям на италиански език. Тя е една от любимите ми авторки.
Какво мислите за Саган? Намигване

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #108: 31 Май 2006

personaldessy аз напоследък 2 месеца не знам що не чета...но все пак прочетох на саган обичате ли брамс, приятно пише на френски и не много трудно, но не ме грабна чак толкова,пък и доста женска ми се струва...,всмисъл за жени
ти какво си и чела здравей тъга-не знам дали така е преводът точно...
а чела ли си жорж перек-ужасно ми е любим....
а сетих се и за кортасар прекрасен автор от южна америка
ще се сещам и за оЩе....
ама хайде и вие
 Усмивка

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #109: 31 Май 2006

Eloa, въпросът ми за Саган беше шега, защото и на мен тя ми е "женска" писателка Усмивка Приятна е за четене, има лек стил, толкова.
От Перек съм чела само "Животът - начин на употреба": определено е различен и иска голямо внимание Усмивка
Трябва да ми припомниш някоя книга на Кортасар, за да се сетя дали съм го чела: името ми звучи познато. Но поначало не харесвам много испаноезична литература.

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #110: 01 Юни 2006

ами на кортасар аз съм чела само сборници разкази,за имена не се сещам,защо не харесваш испаноезичните...защото не си чела кортасар,аз бях попаднала и на много добра поезия,но име,ме убий,не мога да се сетя,не беше много известен,обаче...
а на перек виж спящият човек-много луда книга и не толкова изискваща внимание като животът начин на употреба
не съм споменала, че преди време адски обичах хесе,бях направо addicted....
харесвам много и морт на тери пратчет,но смятам че се повтаря малко...
иначе ми се чете нещо трудно, но определено на български-какво ще ми препоръчаш personaldessy

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #111: 01 Юни 2006

Eloa, не съм чела "Спящият човек" на Перек, потърсих да видя, дали я продават, но като че ли я няма в момента (не знам дори дали е издавана на български език). От Перек намерих нa руски това. Препоръчвам ти този сайт, защото на него можеш да намериш някои интересни неща от голям кръг теми, жанрове и автори.
Чела съм малко испаноезична литература, стилът е интересен, но лично на мен ми действа малко "опияняващо" Намигване
Хесе не ми допада (също малко съм чела от него), както и Прачет Намигване
Челал ли си Паскал Брюкнер?
От "българските" ми допадат много Цветан Тодоров и Юлия Кръстева...

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #112: 01 Юни 2006

за паскал брюкнер даже не съм чувала  Тъжен , а бях взела черно слънце на кръстева и една на тодоров и по дяволите не завържих нито една....но ще се поправя  Ангелче

ps аз 7 год.руски съм учила, но вече май нищо не знам,kak се казваше авторката на бедни роднини и соня  Ядосан сигурно си я чела,последната и е децата на медея,ако не се лъжа

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #113: 01 Юни 2006

Eloa, не съм чела Людмила Улицка (авторката, чието име не се сети), от съвременната руска литература харесвам (комерсиалния) Пелевин (особено "Чапаев и пустотата"). Заинтригува ме и ще потърся книгите й.

Паскал Брюкнер е авторът на книгата "Горчива луна", по която е направил своя филм Полански (на мен книгата ми допадна повече и приятно ме изненада).

"Черно слънце" на Кръстева е малко тягостна за четене, разбирам те Намигване

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #114: 03 Юни 2006

Като стана дума за Бегбеде - чел съм само "Разкази под екстази", която намирам за доста добра. Написана е някакси непринудено, искрено, без амбицията да е гениално или прекалено задълбочено...а често подобен подход ми допада.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

eloa
Джуниър
*

Профил
Отговори #115: 03 Юни 2006

гларус, аз смятам,чз никак непринудено не пише бегбеде, напротив-той е нещо като нашия мартин карабовски-само дето има малко повече classe и май не е толкова егоцентричен,но и той се изживява като cool интелектуалец и супер модерен тип....
иначе за тоалетната и плажа става,забавлява  Намигване

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #116: 03 Юни 2006

"Разкази под екстази" като че ли е най-малко претенциозната му (засега) книга Намигване

S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #117: 03 Юни 2006

AAA Бегбеде, супер готино денди, наистина е симпатяга и между другото е доста пред Карбовски, последния го вьзприемам като поизнасилен интелектуално-претенциозен простак, докато Бегбеде  има класа и чар на британец, с извратено чувство за  хумор на  бивше разглезено френско буржоазно дете....мдааа и за мен е сложно да разбера какво казах, но има смисьл.....

higher love
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #118: 09 Юни 2006

(комерсиалния) Пелевин (особено "Чапаев и пустотата")

kakvo tochno e komersialnoto na Pelevin? az opredeleno ne bih slojila tozi liubim avtor pod takyv znamenatel, samo zashtoto e populqren sred ruskata si nai-veche po-mlada publika. za da e komersialen bi trqbvalo navsqkyde da se polzva s tazi si populqrnost, i da go pravi s cel tyrgoviq (tuk opredeleno bih slojila Dan Brown napr.). dokato tvorbite na Pelevin se razprostranqvat bezplatno po neta s negovoto syglasie, i sa dalech po-stoinostni ot povecheto "komersialni" avtori... mejdu drugoto knigata se kazva "Chapaev i Pustota", kato Pustota v sluchaq beshe ime na chovek, a ne na mestnost nqkakva...

ages of delirium
curse of my oblivion
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #119: 09 Юни 2006

Ramalama, благоаря за поправката! Права си за заглавието на книгата,очевидно съм допуснала техническа грешка в бързината, защото знам, че е име и не е обозначение на местност Усмивка
Това, че е "комерсиален" е мое лично мнение, небазиращо се на това, как се разпространват книгите му, а на темите, за които пише. Така си мисля.

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.