DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 66979 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lady_evil
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #120: 09 Юни 2006

За мен пък Тери Пратчет е най-добрият писател,въпреки че го открих малко късничко. Всичките му книги, не само поредицата от "Света на Диска", ми доставят удоволствие, разсмиват ме и ме карат да се замисля над нещата.

"...той подскачаше,сякаш чуваше музика и танцуваше в ритъм, който отекваше само в главата му. А лунната светлина за миг озари лицето му и то беше като череп на ангел..."
Nick at Night
Гост
Отговори #121: 10 Юни 2006

Когато съм безгрижен/ако това е възможно/,обичам да се потапям в разказите на О'Хенри.
Последна редакция: 10 Юни 2006 от Nick at Night
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #122: 04 Юли 2006

в своето безгрижие обикновено се зачитам в Труман Капоти Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #123: 04 Юли 2006

когато съм безгрижен обикновено чета П.Г. Удхаус.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Independent
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #124: 04 Юли 2006

нещо ново на П.Г.Удхаус да е излизало наскоро?
нещо зарязах четенето последните 2 месеца
четивата, за съжаление са от др. естество  Тъжен
ще се радвам на някоя препоръка!!!  Плезене
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #125: 04 Юли 2006

аз поне не съм си купувал нищо, ноо имам поне20 от старите, като определено историите за Джийвс и Устър са над всичко друго. сещам се за:
Пълен напред Джийвс
Радост в утринта
Бъди Българин Джийвс(странен превод)
Законърт на Устър
Ах, този Джийвс
Горе главата Джийвс
Стреихнин в супата

мисля, че имаше някакво издателство дето беше издало всичко в нялколко томчета, дали не беше две.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
volska
Джуниър
**
Публикации: 67

Профил
Отговори #126: 04 Юли 2006

Когато съм безгрижна обичам да зачитам Тери Прачет особено много "Господари и Господарки" и изключително веселяшката готварска книга на леля Ог Ухилен.
     Днес пък за разходка в парка търсех нещо приятно и хванах позабравения любим Кърт Вонегът "Фарс или никога повече самота"!!!
Lu
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #127: 04 Юли 2006

когато съм безгрижен обикновено чета П.Г. Удхаус.
Наистина едва ли има по-приятно нещо от Удхаус когато искаш да релаксираш с книга в ръка. За мен Джийвс е много готин, невъзмутим английски тип, който винаги искрено ме развеселява.  Одобрение
За приятни моменти с книга в ръка винаги ще се връщам към О'Хенри и към една ценна за мен книга на О. Уайлд "Портретът на Дориан Грей".

I saw something in your eyes
I wanted it for myself
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #128: 21 Юли 2006

1984 на Оруел... и се обръщам постоянно, оглеждайки се за някой който ме следи... будя се нощем и се взирам в мрака, очаквайки Полицията на мисълта... Идиот Мислех,, че българския превод е супер зле, защото е в соц времена издадена, но да ви кажа - добър е  Готин

Dystopia Rules

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #129: 21 Юли 2006

"Сидхарта" на Херман Хессе - велика книга!

Ето и някои други от любимите ми книги:

'Дневникът на един маг' , П.Коелю
'Шогун' , Дж.Клавел
'Младите лъвове' , Ъ.Шоу
'То' , Ст. Кинг

А последно четох 'О Захир' на Коелю.Мился си ,че има нужда
от почивка Паоло -сякаш се е поуморил,но книгата все пак е добра.

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #130: 26 Юли 2006

захвърлям учебниците вече, и хващам някое хубаво четиво, но първо мисля да си довърша The mysterious flame of queen Loana на У.Еко. някой беше споменал, че я чака да излезе от превод, само ще спомена, че ако бях италианка, много щях да й се радвам, и човек както винаги може да научи много неща от Еко, но леко е прекалил на тема "книги, списания и вестници" от неговото детство... все пак съм сравнително в началото, но като гледам илюстрациите напред в книгата, явно не мисли да се променя...
Последна редакция: 26 Юли 2006 от Ramalama

ages of delirium
curse of my oblivion
hope
Агент
*
Публикации: 83

Профил
Отговори #131: 06 Август 2006

Всичко на Херман Хесе - може би най-вече Сидхарта и Степния вълк; всички части на Дюн - Франк Хърбърт; Хенри Милър - Сексус, Нексус, Плексус; Чумата - Камю; Бродягите на Дхарма - Керуак; всички части на Селестинското пророчество - всичко това като начало е много ценно. Мисля, че ще ви допаднат! Усмивка
nelly
Гратис Любовник
**
Публикации: 48

Профил
Отговори #132: 06 Август 2006

За любителите на психотрилъри-Томас Харис, трилогията "Червеният дракон","Мълчанието на агнетата", "Ханибал"... Одобрение

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #133: 12 Август 2006

В момента си припомням "Черната Далия" на Джеймс Елрой,очаквайки с нетърпение и появата на филма по-късно тази година. Шок Надявам се екранизацията да не ме разочарова и този път,както се е случвало многократно...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
lily
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
Отговори #134: 14 Август 2006

Любими автори - Достоевски,най-добрия познавач на човешката душа.''Престьпление и наказание'' ми допада най-много.Ерих-Мариа Ремарк сьщо е много истински. Оскар Уайлд -изтьнчен в добрия смисьл на думата. Удхаус - невероятно чувство за хумор. А сега да си призная, че за мен номер едно  е Албер Камю. Прочела сьм всичко от него и направо те разтьрсва.Като усещане ми напомня за ДМ. Жан-Пол Сартр -/Погнусата/ ми е прекалено тежьк.За Дан Браун споделям мнението на  The Fein - не си падам по Бритни.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.