DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Печат  
Автор Тема: Книги  (Прочетена 65521 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Independent
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #150: 03 Септември 2006

King Rat  вече е филмирана.
от Брайън Форбс, главната роля е поверена на Джеордж Сигал.Участват още Джаймс Фокс, Патрик ОНийл и Джон Майлс.
Филма е доста старичък от 1965, ако не се лъжа, и което му е най- хубавото - Английски е!!!  Одобрение
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #151: 05 Септември 2006

Усмивка Радвам се, че моето споменаване на тази знаменита книга отпреди 8 поста, предизвика тази лавина. И филма е добър макар и черно-бял. Имам си го.
   А относно други силни филми с подобна тематика се сещам за Мостът над река Куай и редица другил Бих искал да посоча и мотива за концлагерите, най-добре представен в книгата на Реммарк "Искрица Живот".
  Ако пък искате да видите и подобаваща екранизация ви препоръчвам вече наистина тягостния "Сива зона". Той между другото, въпреки че си е Холивудски с артисти като Харви Каойтел е изцяла в България.

for all the right reasons
boby
Гост
Отговори #152: 06 Септември 2006

Какво ще кажете за Клайв Оуен като Питър?За Царя нямам идея..А Ремарк съм го 4ела явно в неподходяща възраст...Тук ме привли4а тънкия хумор и сблъсъка м/у английската и американската култура...Разбира се книгата е много истинско отражение на Живота-БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ!
Lud Uchen
Агент
Публикации: 108

Профил
Отговори #153: 06 Септември 2006

Вчера прочетох книгата Freakonomics написана от Steven Levitt, леко и забавно четиво, което ми отвори очите по отношение с какво точно се занимават икономистите. (но не и без да погледна покрай написаното в книгата. все пак тя не е написана в особено научен стил, а по скоро малко простовато на моменти с повтарящи се факти)

More than a party...
kalisto
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил
Отговори #154: 08 Септември 2006

Надявам се, че не сте ме изпреварили, но моето предложение е за книгите на Ричард Бах. Много приятни четива. Интересното в тях, е че автобиографичните моменти са много леко и мастойрски поднесени на фона на езотеричното. Горещо препоръчвам "Джонатан Ливингстън чайката", "Едно" и "Илюзии".
При прочит ми напомнят за книгите на Шърли МакКлейн, която също пише много увлекателно. Приятно четене!  Одобрение

Where souls disappear
Only YOU exist here
TheRainfall
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #155: 10 Септември 2006

В момента чета "Монахинята" на Дени Дидро..не съм впечатлена особено...повече очаквах...амм...ако си падате по манастири и объркани девойки без ясна цел как да изживеят дните си...няма лошо да се прочете...не отнема много време поне  Объркан

touch me slow... like your fingertips might never let me go.
Nick at Night
Гост
Отговори #156: 22 Септември 2006

Отваряйки тази интересна тема във форума ме наведе над мисълта,че съм набелязал следваштото четиво,което е от Гор Видал "Юлиан",а в момента приключвам Чудомир
Tonita
Кукла
Публикации: 31

Профил
Отговори #157: 23 Септември 2006

Аз от Гор Видал бих препоръчала "Сътворението" - истинско удоволствие беше четенето й : )
А напоследък съм се зарибила по Ерик-Еманюел Шмит Усмивка
"Оскар и розовата дама", "Миларепа", "Г-н Ибрахим и цветята на Корана" - въпреки че в тези три книги се говори за принципите на трите световни религии, това са по-скоро философски, а не толкова религиозни книги... Написани са по много човешки и модерен начин...и са страшно приятни за четене Усмивка
Подобна е и последната негова книга, която прочетох - "Евангелие според Пилат".
Въобще Шмит е автор, когото ви препоръчвам  Усмивка 
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #158: 07 Ноември 2006

в своето безгрижие обикновено се зачитам в Труман Капоти Усмивка

Напоследък съм доста на вълна Капоти - неотдавна прочетох "Закуска в Тифани" и сега съм на легендарната "Хладнокръвно", на която трябва да посветя една безсънна нощ, за да я довърша най-после.

Наскоро Mao Boy ми препоръча "За писането: Мемоари на занаята" на Стивън Кинг, в която наистина има доста интересни моменти относно писането и начина на работата и въпреки, че още не съм я прочел още отсега я препоръчвам на всеки, който има интереси в тази област.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #159: 07 Ноември 2006

Цитат
Наскоро Mao Boy ми препоръча "За писането: Мемоари на занаята" на Стивън Кинг, в която наистина има доста интересни моменти относно писането и начина на работата и въпреки, че още не съм я прочел още отсега я препоръчвам на всеки, който има интереси в тази област. 
... заинтригувахте ме.

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #160: 07 Ноември 2006

"Кафка на плажа" на Харуки Мураками Препоръчвам и другите му книги за любителите на японска литература.

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #161: 07 Ноември 2006

Цитат
Наскоро Mao Boy ми препоръча "За писането: Мемоари на занаята" на Стивън Кинг, в която наистина има доста интересни моменти относно писането и начина на работата и въпреки, че още не съм я прочел още отсега я препоръчвам на всеки, който има интереси в тази област. 
... заинтригувахте ме.

Мдам, доказва по доста умел начин, че зад инстиктивното и най-очевидното се крият доста стилови принципи.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #162: 09 Ноември 2006

в момента след извстна пауза съм отново на вълна Майкъл Конъли, последната негова книга , която прочетох беше Адвокатът с Линкълна и е много добра/препоръчвам я горещо. сега съм се захванал с Хорът на забравените гласове и днес набързо изгълтах 100 страници.

също така ако ви се чете нещо по нестандартно опитайте "Странна случка с куче през нощта" на Марк Хадън.

друга книга, която ми направи много голямо впечатление не само поради факта, че че е дебютна за автора Дейвид Беньоф е "25-ият час",
Първоначално се взрях ч 4-те реда с дребен шрифт на заглавната страница:
"Майната му на Ню Йорк!
На приятелството и любовта
Майната ти и на теб Монти Броган -
сам си прецака живота!"
Това беше достатъчно за да ме заинтересува и книгата се оказа много добра. интересно ми е някой гледал ли е филма?
Последна редакция: 09 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #163: 13 Ноември 2006

Зачел съм се блажено пак във Игра на стъклени перли на Херман Хесе. И отново и отново преоткривам безкрайната като че ли духовна извисеност на маестро Йозеф Кнехт - главния герой. Издигнал се закономерно до немислими върхове в алегоричната Касталия, в познанията си и прилагането им стига дотам, че напуска досегашния си утвърден   живот, осъзнал, че има какво да покорява в безличната наглед друга по-проста действителност. Предусещащ събитията, той се залавя да предаде всичко, което сам представлява за сетен синтезиран път на абсолютно нов вид ученик. Единствената форма на този последен негов урок съдържа в себе си, както всичко необходимо за да се приложи цялото знание на света, без да повтаря нито дума дори от това знание, така и последен финален урок за самия него - първото и последно неосъзнато от него събитие.
 Това е неговата гибел.

П.П. Между другото по-късно и Кастанеда използва подобна фабула в своите книги за Дон Хуан.

the_sinner
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #164: 13 Ноември 2006

Аз пък се боря с "Дванадесетте стола", но след "Мъртвите сибирски полета" ми е много постна!!! А се опитвам безуспешно да издиря "Мечът на Ликтора" (или нещо подобно беше), но тая книга е потънала в дън земя!!!  Плачещ

I'm not evil, I'm just not up to anything good...
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.