DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  
Автор Тема: Нова промоция  (Прочетена 24607 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #45: 03 Юни 2006

Всеки знае кои са DM

Да,може би вече наистина са много тези,които знаят за Депеш Усмивка
А познатите няма как да не знаят за тях- я от обща култура,я от факта,че са ти любима група.Има и изключения,но това е друга тема Намигване

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #46: 03 Юни 2006

Тук не съм съгласна. Всеки знае кои са DM поне в моето обкражение де. Дори и тези от познатите ми които не ги слушат знаят всичките им по известни парчета.

Не е точно така, понеже твоето обкържение не е единственото, а е твърде вероятно то да е съставено от хора от над 30 години. А по принцип по-старите групи се целят в по-млада публика. А тази по-млада публика не е особено запозната с музиката на Депеш Мод, които издават албуми през 4 години и отдавна не са чак толкова глобално известни, както преди 16 години да кажем. Именно затова се търсят различни начини за популялизиране.

Колкото до промоциите - съгласен съм с Кико, че това е доста успешен начин много млади хора да станат съпричастни към музиката. Но си е вярно, че много случайни субекти, знаещи по 3 песни, записани на mp3 плейъра*, ще бъдат на стадиона.

* Добре е да се спомене, че тези три песни ще бъдат разделяни от песни на Green Day, Милко Калайджиев и Linkin Park, а в личните компилации на някои хора, озаглавени "Шо мъ изостаи оная", Precious, заедно с Обичам те на Азис ще фигурират там.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #47: 03 Юни 2006

Аз например харесвам десетина песни на Стинг но няма да си направя труда да отида на концерта му. Надявам се и почитатели на музика с текст като "само кат та гепна...." да направят същото. А що се отнася за младите хора аз също преди време бях много приятно изненадана от факта че харесват DM.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #48: 04 Юни 2006

Точно заради младата аудитория няма нищо лошо в популяризацията на ДМ. Дори и тийнеджърите да са чули за тях от последния им албум! Ако той наистина им е харесал, ще слушат и предишните. И ако продължават да харесват групата (с различните им стилове и звучене), защо да не могат да се нарекат фенове на ДМ? Само защото не са били родени когато ДМ издават първите си албуми ли?

jump out of time
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #49: 04 Юни 2006

Според мен цялата тая работа с промоцията на Турборг е следната: Туборг е спонсор и така билетите които платихме не са с висока цена. Зада може по някакъв начин да си възвърне една част от тези спонсорски пари се прави промоция с sms.Така идва и момента в които си копуваш и бирата, и пускаш и sms . Може да ви се стори налудничево, но по мои наблюдения и изчисления се правят луди пари от тези sms-и. Така че няма нищо общо с Депеш Мод, просто е въпрос за пари и интереси. Очиврът

Angels of the Universe
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #50: 04 Юни 2006

Мнението ми е специално за промоцията на Туборг,защото се убедих в нейната коректност.Далеч съм от мисълта ,че и там няма комерсиални подбуди,но все на билета пише Туборг,а не Каменица.За тази промоция съм  не ,защото примерно аз спечелих /не билет /,а защото мисля ,че в България има истински фенове ,които поради различни причини не могат да си позволят 40лв. за билет.Според мен ще бъде жалко те да не са с нас на 21.06 а тази промоция е все пак някакъв шанс това да стане-ИСКРЕНО ИМ ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ Одобрение
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #51: 04 Юни 2006

Добре - някои са спечелили билет, но какво стана със "Среща с групата" или пък рок-фестивала? Съмнявам се, че някой ще спечели някоя от горепосочените награди, освен ако не е роднина на някой...
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #52: 04 Юни 2006

От няколко дни по Радио Едно се върти реклама за предстоящите седмици на Депеш Мод, в които от 7ми Юни нататък, ще можем да се насладим на любимите хитове на групата, както и да спечелим билет за концерта или среща с групата - край на цитата. Цялата история има и добра страна, тези които не са чували песните от сетлиста, но имат билет за концерта, ще чуят поне по няколко пъти всяка една по комерсиална песен по радиото...поне малко да ги научат!
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #53: 04 Юни 2006

мисля ,че в България има истински фенове ,които поради различни причини не могат да си позволят 40лв. за билет.
...
Съжалявам, но това не мога да го приема! Спомням си, когато преди около половин година ми се обади kirilart, за да ми каже, че на depechemode.com е потвърдена дата за концерт в София. Струва ми се, че за това време "истинските фенове" все са могли да си набавят билет, при все че в България, ако не бъркам, са най-евтините билети от цялото турне ... изобщо!
kiko
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #54: 04 Юни 2006

Според мен в тези промоции няма нищо лошо.Помислете не е ли по добре да се раздува и да се популяризира група като Депеш Мод отколкото някаква гадна и пошла музика която не носи никакво послание към нас потребителите на музиката.Аз лично се радвам че в момента Депеш Мод пресъстват във всяка втора реклама по тв или радио, а не имена на разни други изшълнители които дори не искам и да дам като пример Одобрение

Не ми се струва Depeche Mode да имат нужда от "популяризиране" или ако смяташ, че да - най-удачно е да не е точно по този начин.

Лично на мене ми харесва повече да се рекламира чрез DM и от всякаде да се споменава това име от колкото разни чалгари и други тъпизми.А промоциите си ги има по цял сял свят.Не мога да разбера какво точно не ви харесва в това?Идеята на една група или певец не е ли да стане колкото се може по комерсиален и да по достъпен до хората за да могат да си купъват продуктите му?Верно има и групи които са дълбок ъндъграунд, но специално DM не мисля че са такава група но това е тема на друг разговор Одобрение
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #55: 04 Юни 2006

Не искам да влизам в излишни спорове с никой,но julianep аз и ти не сме всички все пак.Съгласен съм с теб,че които търси намира  ,но и ти се съгласи, че нещата не са толкова розови при всички ,а и не смятам ,че те са по-малко фенове от нас.
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #56: 04 Юни 2006

Вече има поне 5 промоции със среща с групата  Млъкнал нещото което се чудя е дали всички на куп ще ги съберат или ще ги слещат отделно.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #57: 04 Юни 2006

Предполагам ще ги съберат накуп, дано поне могат да зададат някой въпрос към членовете на групата, защото ако ги заведат на някоя пресконференция, няма да имат избор освен да наблюдават отстрани. Дано имат късмет спечелилите.

Цитат
Не искам да влизам в излишни спорове с никой,но julianep аз и ти не сме всички все пак.Съгласен съм с теб,че които търси намира  ,но и ти се съгласи, че нещата не са толкова розови при всички ,а и не смятам ,че те са по-малко фенове от нас.
Моля, придържайте се към темата, макар спора да ми се струва безсмислен, няма човек в България, който да не може да събере 33 лева за половин година.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #58: 04 Юни 2006

нещото което се чудя е дали всички на куп ще ги съберат или ще ги слещат отделно.

Предполагам,че ще ги съберат всички.Едва ли групата ще има време и желание да се среща с всеки поотделно,а и дори всички да съберат наведнъж ме съмнява да им бъде отделено много време.Надявам се срещата да бъде излъчена,за да видим как ще се държат феновете и какво ще им хрумне да кажат на DM Объркан.
И мен ме дразни прекаляването с промоциите и томболите покрай концерта.По принцип съм свикнала да не обръщам особено внимание на рекламите,а толкова честото споменаване на Depeche Mode в тях няма как да ми бъде приятно Ядосан.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #59: 04 Юни 2006

явно промоциите са неообходимото зло за прояви от толкова мащабен тип. все пак благодарение на спонсорите билетите са на такива цени - а спонсорите пък искат да направят някой лев поради това, че са спонсори и така...

мен ме дразнят тези промоции... не изпитвам никакво удовлетворение от факта, че по тв се въртят сумати рекламни клипчета, където се споменава дм. нека да си рекламират чалгари и тъпизми, за предпочитане е... всъшност какво ми дреме какво рекламират.

поне аз изпитвам задоволство когато ми харесва група, която в бг не е много слушана и макар дм да са си имали винаги твърда фен аудитория в бг, на пръсти се брояха заведенията в бг, които да пускат нещо различно от PJ и ETS на дм и хората, които ги посещаваха пак бяха в голямата си част постояни клиенти, които търсят точно такава музика.

тези промоции водят до масовост и хора, които хал хабер си нямат от дм почват да се фантазират, понеже това е модната музика на деня заради концерта. говоря за хора, които утре ще са върли фенове на Ю2, а вдругиден на Еминем и Металика и заедно с това ще надуват чалга в бричката си. такива хора се свързват косвено с дм имено поради рекламите по телевизията и шума около концерта, което ми се вижда нормално да не се харесва на повечето хора, които наистина харесват дм. тук не става дума за хората, които не слушат дм, но от интерес ще отидат на концерта.
Последна редакция: 05 Юни 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.